Otantik tarihi, festivalleri, plajları, şelaleleri, ayrıcalıklı gece hayatı ile işte karşımızda Antalya.İlk defa Antalya’ya geliyorsanız, düşünceleriniz şehri merak etmekle heyecanlanıyor ve keşfetme arzusu ile sokaklarını,insanlarını,tatil yerlerini, yemeklerini tanımak istiyorsanız; Duygularınızda doyum yaşayacağınız şehir Antalya karşınızda.Peki nerelerde neler yenir? Şehrin lezzetleri diyebileceğimiz yerler neresidir?

Antalya’ya giden yerli dostlar için yemek turizmi önerilerimizi sunalım.Size ben de herkes gibi 7 Mehmet’e gidin ya da Kanatçı ali asker iyidir veya Ciğerci Eyüp çok iyi demeyeceğim zaten Antalya içinde iki tur atsanız buraları bulursunuz.Buralar kötü mü söylemiyorsun derseniz; tabi ki çok iyiler. 7 Mehmet’e kötüdür diyen taş olur 🙂 ama bilindik yerler hepsi sizi biraz daha Antalya’nın başka yerlerine götürelim.Birazcık kıyıda köşede kalmış belki ara sokakta olan ama lezzetinden şüphe duymayacağınız az bilinen veya sadece belirli bir kesim tarafından çok iyi bilinen yerlerden bahsedeceğim. bakın buradaki restoranların veya lokantaların müşterileri daimidir, siz de her geldiğinizde mutlaka uğramak isteyeceksiniz. Buradaki her restoran ortalama üstü damak zevkine sahip herkesten geçer not alacaktır.

Antalya Restoranları :Antalya’da restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Antalya Veziroğlu Ocakbaşı

antalya veziroğlu ocakbaşı

Güneydoğu mutfağının mangal senfonisini dinleyebileceğiniz salaş bir mekan.Adana, urfa, kuşbaşı, patlıcanlı kebap, domatesli kebap hepsi güzel ama benim favorim ciğer şiş.Mekan çok salaş, hem ara sokakta hem de görüntü itibariyle bir restorandan daha çok otantik bir mahalli kebapçı havası var. Urfa’daki gibi minik kürsülerde, minik masalarda yemeğinizi yiyorsunuz ya da televizyonlarda gördüğümüz sıra gecesi gibi şark köşesi yaptıkları bir locaları var orayı da tercih edebilirsiniz.Kendinizi Antep’te gibi hissedebilirsiniz.
Antalya Dönerci Aydın Usta

antalya dönerci aydın usta

Antalya’da iyi döner yiyebileceğiniz iki yerden bir diğeri. Lezzet konusunda hakkı baba’dan eksiği yoktur. Burası da çok çok iyidir hatta ikram ve tatlı konusunda fazlası vardır. Masada boş yer bırakmayacak kadar ikram getirirler. Yemekten sonra da ikram olarak dondurmalı veya kaymaklı künefe gelir ve çok çok lezzetlidir. Sadece künefe yemek için bile tercih sebebidir.


Antalya Hilmi Beken Restaurant

antalya hilmi beken
Öğle saatlerinde yer bulamayabilirsiniz.Dünya mutfağı menüsünden tatmalısınız.Ispanak yatağında bonfile bir harika ya da robespierre deneyebilirsiniz her ikisi de mükemmeldir.Bu arada menü geniş; kebaptan İtalyana, İtalyandan pideye ve salata çeşitlerine geçebilirsiniz. Restoran lüks dizayn edilmiş ve hizmet üst kalitede olmasına rağmen fiyatları yemeğin lezzeti ve hizmet kalitesine oranla çok çok uygun.
Antalya İzmirli’nin Yeri

antalya izmirlinin yeri
Sulu yemek yiyebileceğiniz inanılmaz lezzetli lokanta. Sulu yemek dediysem hemen burun kıvırmayın Antalya’nın en büyük catering firması olan marca catering’in iştiraklerinden biridir yani bir nevi fabrika satış mağazası olarak da düşünülebilir.Üstelik şehir merkezinde.
Antalya Dönerci Hakkı Baba

antalya dönerci hakkı baba

Antalya’nın ilk dönercisi babadan oğullara kalmış ama lezzetten ödün vermemişler. Döner her ne kadar Bursa’da ve Ankara’da güzel olsa da, Antalya’da da döner yemek istiyorum derseniz en iyi döneri yiyebileceğiniz iki yerden birisi burasıdır. Lokanta salaş, hizmet samimi ve sıcakkanlı fiyatları için ortalamanın bir tık üzeri demek yanlış olmaz ama o lezzete değdiği kesin.
Antalya Panorama Restaurant

panorama restaurant

Sadece doğası ve ortamı için bile tercih edilebilir. Sıcak bir karşılama, ilgili personel ile mekan kalitesi üst düzeyde. Doyurucu lezzetli porsiyonlar ile iyi vakit geçirebilirsiniz.

Uçak bileti satın almak için Antalya Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.