Bu sayfaya geldiğinize göre anlıyoruz ki Ankara şehir içinde ne yeneceğini merak ediyor ve araştırma yapıyorsunuz. İşte bu noktada Plusfly araştırma ekibi sizin yanınızda bu yazımız da size Ankara şehir içinde ne gittiğinizde ne yemeniz gerektiğini nerelere gitmeniz gerektiği konusu hakkında yardımcı olmaya çalışacağız.

Ankara Restoranları :

1- Gözlemeci Papazın Bağı

ankara papazın bağı

Genelde Ankaralıların yerlileri tarafından bilinen ve dışarıdan gelenlerin çok bilmediği bu mekan semaver ile çay ile ünlenmiştir. Eskiden gerçekten de bir papazın olan mekanda bu sıralar bira yanında gözleme yeniyor. Bira ve gözleme dışarıdan bakınca pek eşleşmese de bu mekan bir harika, bira da gözlemeyle gerçekten güzel bir ikili olmuş durumda. Ankara’da merkezi bir konumda bulunan papazın yeri küçük yapay gölleri ve yeşil yapısıyla sizlere büyük şehir stresinden uzaklaştıracak özelliklerde düşünsenize ağaçların gölgesinde gözleme ile karnınızı doyururken buz gibi birayla gölette yüzen kazları izleyebilirsiniz.
2- Aspava Özçelik

ankara özçelik aspava

Ankara şehir içinde döneri çok meşhurdur. Genelde Aspava isimli lokantalarda satılan bu özel döner Türkiye çapında ün salmıştır. Aspava’nın ne anlama geldiği konusundan bahsedecek olursak ”Allah sıhhat para afiyet versin amin” kelimesinin kısaltılması olarak açıklayabiliriz. Aspava restoranlarından en meşhur olanı Özçelik Aspavadır. Bu mekana gittinizde meşhur lezzeti olan soslu soğanlısını deneyin. Meşhur Ankara döneri yufka ile dürüm yapılmak sureti ile üzerine salça sos ilave edilir daha sonra döner bıçak yardımıyla 3-4 parçaya bölünerek servis edilir. Aspavalar da ikram konusunda zengindir cacık, soslu patates, irmik helvası ve salatadan oluşmaktadır.


3- Ankara Cafemiz

cafemiz ankara

Cafemiz Ankara’nın eskileri iyi bilir burada gencinden yaşlısına tüm yaşlardaki insanları keyif yaparken görebilirsiniz. Samimi ortamı sayesinde isminin hakkı veren Cafemiz devamlı müşterilerinin kendi mekanları gibi samimi. Cafemiz Ankara’nın sosyete dediğimiz tabakasının yaşadığı Arjantin caddesinde yer almakta. Mekanın dekorunda yoğun olarak beyaz rengi kullandığı için içeriye girdiğinizde içinize bir ferahlık geliyor ve mutlu oluyorsunuz. Tüm ürünleri çok lezzetlidir. Ankara’ya geldiyseniz Cafemize muhakkak uğramalısınız.
4- Trilye Restoran

Trilye Restoran

Her detay düşünülmüş, ilgili çalışanlarla rahat hissedeceğiniz bir ortam. Fiyatları ortalamanın biraz üstünde ama bu hizmete ve lezzete normal denilebilir. Çok lezzetli balık çeşitlerini sipariş edebilirsiniz.


5- Timboo Cafe

Timboo Cafe

Şehirde 2 adet Timboo cafe bulunuyormuş. Birisi Kentpark AVM’de diğeri ise Panora’da bulunuyor. Şık ve ferah bir dizaynı var. Vakit geçirmek, yeme- içme için tercih edilebilir. Bir kaç kere gittik ve her gittiğimizde kalabalıktı.
6- Masabaşı Kebapçısı

Masabaşı Kebapçısı

Yine Ankara’da iki adet şubesi bulunmakta. Birisi Ziyabey’de diğeri Tunalı’da. Et ve kebap çeşitleri tercih edilebilir. Merkezi yerlerde olduğu için ulaşım kolaylıkla

Uçak bileti satın almak için Ankara Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.