Avrupa mutfağı bizim mutfağımızdan daha farklıdır. Lezzetleri ve damak tatları kendilerine göre olup, yüzyıllar boyu bu mutfağı genişletmişler. Amsterdam’da ise durumun boyutu daha da genişliyor. Burada hem yöreye ait lezzetler hem de dünya mutfağından izler görebilirsiniz. Çünkü Amsterdam her yıl binlerce turist alıyor ve bu turistlere uygun lezzetlerde bulundurmak durumunda. Ayrıca menülerin bu kadar çok olması da oldukça güzel bir şey tabi.

Amsterdam’a gittiğinizde oraya özgü bazı tatları denemeden dönmeyin. Mesela, Hollanda peynirlerini tadın. Dünyaca ünlü ve çok çeşitli peynirler bulacaksınız. Eminiz damak tadına uygun biz lezzete denk geleceksiniz. Ayrıca haring, stamppot, oliebollen, poffertjes, bitterballen, erwtensoep ve pompoensoep.

Amsterdam Restoranları :

Amsterdam’da restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Amsterdam De Silveren Spiegel

Amsterdam De Silveren Spiegel

Amsterdam’ın en çok tercih edilen popüler yerlerinden birisidir. Buradaki şefler gerçekten işini iyi biliyor; yaptıkları yemekler oldukça lezzetli. Gitmeden önce rezervasyon yaptırırsanız iyi olabilir.


Amsterdam La Rive

Amsterdam La Rive

Hemen her çeşit yemeğin bulunduğu, oldukça geniş bir menüye sahip şık bir restaurant. Hizmet, ilgi ve fiyatları ise oldukça yerinde. Güzel bir ambiyansa sahip bu mekanda iyi vakit geçirip karnınızı doyurabilirsiniz.


Amsterdam Omelegg

Amsterdam Omelegg

Konumu oldukça iyi, merkezi bir yerde bulunmakta. Sabah kahvaltısı için birçok omlet çeşidi bulunmaktadır. Menü içerisinde seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Porsiyonları ise oldukça yerinde ve karnınız doyarak masadan kalkacaksınız.


Amsterdam Frens Haringhandel

Amsterdam Frens Haringhandel

Hollanda’nın en meşhur yiyeceklerinden birisi de harring’dir. Aslında harring binevi çiğ balık. Bu yüzden ön yargı ile yaklaşabilirsiniz. Ama lezzetli olduğunu düşünüyor ve denemenizi tavsiye ediyoruz. Amsterdam’da bu sokak satıcısından ister atıştırmalık isterseniz de karnınızı doyurmalık yiyecekler alabilirsiniz.


Amsterdam Paradiso

Amsterdam Paradiso

Müzikler, ambiyans, içkiler hemen her anlamda başarılı ve eğlenceli bir mekan. Zaten Amsterdam deyince birçok kişinin aklına eğlence gelmektedir. Fiyatları ise beklenilenin bile altında sayılabilir.


Amsterdam Wynand Fockink

Amsterdam Wynand Fockink

1679’dan beri hizmet veren bu mekan oldukça tarihi ve harika tatlar barındıran bir yer. Gittiğinizde nasıl bir içki içmek istediğinizi söylüyorsunuz, hemen size uygun bir tat sunuyorlar. Oldukça yoğun olabilir bu yüzden gittiğiniz zamanı iyi ayarlamalısınız.

Uçak bileti satın almak için Amsterdam Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.