Kazak mutfağıda bizim mutfakla benzerlik taşımaktadır. Ağırlıklı olarak etli yemeklerden bahsedebiliriz. Ayrıca hamur işi yemekleri de oldukça lezzetli yaptıklarını söylemeden olmaz. Hem bazı kişiler Almati’te nerelere gidilir, güzel bir mekan var mı acaba diye düşünebilir. Şöyle söyleyelim Almati’de tercih edebilecek birçok mekan bulunmakta. Hem lezzetli yemek yapan yerler hem de eğlenceli zaman geçireceğiniz yerler bulunmakta.

Kazakistan’a ait bazı meşhur lezzetleri ise beşparmak, kazak çorbası, kurdak, baursaki, shaslik, plov ve kımız olarak sayabiliriz.

Almati Restoranları :

Almati’de restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Almati Daredzhani

Almati Daredzhani

İngilizce konuşan çalışanları bulunmaktadır. Mekan oldukça kaliteli ve leziz yemekler yapmakta. Almati’de oldukça meşhur olmuş yerlerden birisidir. Ayrıca oldukça cana yakın ve samimi bir ortam oluşturmuşlar.


Almati Line Brew

Almati Line Brew

Etli yemekleri oldukça lezzetli yapmaktalar. Taşın üstünde pişen eti denemenizi tavsiye ediyoruz. Fiyatlar ise makul aralıklarda yer almaktadır.


Almati Spice Mantra

Almati Spice Mantra

Yemekleri oldukça lezzetli, cana yakın, sıcak bir mekan. Menü ise oldukça çeşitli, vejeteryan çeşitlerini de deneyebilirsiniz.


Almati RUMI

Almati RUMI

Farklı ve oldukça güzel bir atmosferi bulunmaktadır. Mobilyalar ve ambiyans ile eğlenceli vakitler geçirebileceksiniz. Porsiyonları iyi ve fiyatları ise makul aralıktadır.


Almati Tram Cafe

Almati Tram Cafe

Hem geziyorsunuz hem farklı lezzetleri deneyebilirsiniz. İç tasarımı ve ortamı oldukça güzel bir kafe. İlginç bir tasarım olduğu için farklı bir deneyim yaşatacaktır size.


Almati Rock Crystal

Almati Rock Crystal

Almati’nin en meşhur yerlerinden birisidir. Daha kapıdan girişte dost ve konuksever bir karşılamaya tanık oluyorsunuz. Menü ve mutfakta oldukça lezzetli.

Uçak bileti satın almak için Almati Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.