Adıyaman’a gittiyseniz ve ne yiyeceğinizi düşünüyorsanız size biraz yardımcı olalım. Adıyaman acının başkenti olarak değerlendirilmek tedir. Bu sebeple acı sevenlerin beğeniyle yediği çiğ köftesi meşhurdur. Ayrıca Adıyaman tavası olarak isimlendirilen içinde içli köfte ve et olan karışık kebap şeklindeki yemeği de çok meşhurdur.  Mutlaka denenmesi gerekmektedir.

Adıyaman Restoranları :

1- Kebapçı Beko

Kebapçı Beko

Adıyaman’da kebab ve et türleri oldukça meşhurdur ve lezzetli yapılmaktadır. Bu mekanda Adıyaman’ın en meşhur yerlerinden birisidir. Porsiyonları doyurucu ve lezzetli olmaktadır.
2- Ziyaoğlu Adana Ocakbaşı

Ziyaoğlu Adana Ocakbaşı

Adıyaman’da Adana lezzetlini bulabileceğiniz ender yerlerden birisidir. Sadece verdiği kebaplar değil yanında gelen mezeler ve yeşillikler bile karnınızı doyurmaya yetebilir.


3- Paşa Konağı Restaurant

Paşa Konağı Restaurant

Hem kahvaltı hem de akşam yemeği için uğrayabileceğiniz açık ve kapalı yerleri bulunan bir mekan. Et çeşitlerini oldukça lezzetli olarak yapmaktalar. Aileniz veya arkadaşlarınızla gidebileceğiniz bir mekan.
4- Yaren Mantı Evi

Yaren Mantı Evi

Adıyaman’da yerel tatlar bulabileceğiniz, en güzel mantıları yapan yerlerden birisi. Mekan nezih, ailecek ve arkadaşlarınızla gidebileceğiniz yerler arasında yer almaktadır.


5- Faik Usta Kebap Salonu

Faik Usta Kebap Salonu

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde etli yemekler ve kebaplar oldukça lezzetli yapılmaktadır. Hal böyle olunca hemen her yerde et çeşitlerini yiyebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Burası da en güzel kebapları yiyebileceğiniz yerler arasında tavsiye edilir.
6- Has İskender 85 Et Lokantası

Has İskender 85 Et Lokantası

Eğer canınız iskender çekerse, Adıyaman’da ki adreslerden biriside bu mekan. İçerisi oldukça geniş ve ferah. Çalışanlar ise ilgili ve hızlı servis yapmaktalar.

Uçak bileti satın almak için Adıyaman Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.