Adana’ya yolunuz düşecek ve kara kara araştırıyorsunuz acaba ne yesek ne içsek ne yapsak diye e tabi belki de hayatınızda bir kere ziyaret edeceksiniz dolayısıyla güzel lezzetlerinden tatmak ve karnınızı tıka basa doyurmak istiyorsunuz tabi sizde haklısınız o halde bu yazı inanın ki tam olarak size göre burada size Adana’da ne yenir, ne içilir gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Adana’ya gideceksiniz ve et seviyorsanız inanın çok şanslısınız çünkü kebaplarıyla bu şehrimizde gerçekten ete doyacaksınız. Adana’da görmenizde fayda olacak ilk yer bir biçer Ciğerleriyle ünlü olan Adana manganlar sabahın erken saatlerinde yanar kahvaltıda bide ciğer yemeyi sever Adanalılar. Ciğercilerin en önemlisi olan Birbiçer den başlıyoruz.

Adana Restoranları :

Adana’da restoranınız varsa ve bu sayfada yüzlerce kişi görsün istiyorsanız 0542 711 37 24 nolu numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Adana Birbiçer

Adananın Türkiye çapında ünlenmiş bu lokantasında Abuzer ve Mehmet usta ciğer sevenlere hizmet veriyor. Günlük 300 kg ciğer satılıyor bu restoranda Adanalı ve dışarıdan gelen ciğer severler restoranı adeta talan ediyorlar. Buraya gitmenizi özellikle öneriyoruz bu restoranda Bir porsiyon kebap yada ciğer 14 TL içecekler ise 1-2 TL civarında farklılık göstererek müşterilerine gayet uygun fiyatlarla hizmet veriyor.


Adana Kuru Köprü Şalgamcısı

adana kuruköprü şalgamcısı

Burasıda Adana’da ünlü bir yer şalgamı ile ünlü olan şehirde en güzel şalgam burası Kazım abi size şalgamın en güzelini tattırıyor ayrıca keçi sütüyle yapılan muzlu sütü ile de ünlü kuru köprü şalgam da bu lezzeti de tatmanızı istiyoruz. Bu muzlu süt 5 TL den satılıyor fakat neredeyse iki kişilik kadar fazla.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.


Adana Sıkma Lezzeti

adana sıkma lezzeti
Yol kenarında teyzelerin sık sık yapmış olduğu lezzet her köşe başında rastlayabilirsiniz Adana’nın bu sıcakkanlı insanları size ikram edecektir bizce mutlaka tatmalısınız gözlemeyi andırıyor içinde bazı baharatlar da var ayrıca soğanlı peynir de bulunuyor.


Adana Yeşil kapı Restoran

adana yeşilkapı restoran

Adana’da en lezzetli yemeği yiyebileceğiniz yer diyebiliriz fakat mekana girişte pis oluşu tabelasız oluşu sizi yanıltabilir. Fakat pis olmasını göz arda edebilirseniz yediğiniz en güzel kebap diyebiliriz fakat biraz titizliğiniz varsa bu mekana gelmeden bir kere daha düşünün deriz. Mekanda yaklaşık 20-25 kişi çalışıyor hepsi de yoğun bir şekilde koşuşturma içerisinde. Adana’da kebap sipariş ettiğinizde kebaptan çok çeşit çeşit mezeler gelir gözünüzün doyduğunu hissedersiniz Türkiye’nin hiçbir yerinde bu kadar fazla meze ikram etmezler. Etlerin fiyatına gelecek olursan Zeki ustanın yeri lezzete göre ve etin miktarına göre gerçekten çok uygun 15-20 TL arasında Kebap yiyebilirsiniz. Mekanın tabelasız olmasının sebebine gelecek olursak mekanın ismi yok yeşil kapılı yer olarak müşteriler koymuşlar bu ismi.


Adana Kaburgacı Yaşar Usta

adana kaburgacı yaşar usta
Sanayinin içinde Hilton otelinin arasında yer alan lokanta size en güzel kaburgayı sunuyor. Kaburga yı kemiğinden hassasiyetle sıyırarak şişe geçiriyorlar daha sonra da afiyetinize sunuyorlar.


Adana Kebapçı Mesut

adana kebapçı mesut

Adana’nın en eski kebapçılarından olan mesut kebabın duayeni olarak biliniyor. Burada fiyatlar diğer restoranlardan biraz daha pahalı tam 94 yıldır hizmet veriyor kebapçı mesut üstelik aynı yerde.


Adana Meşhur Şırdan

adana meşhur şırdan
Adana deyince aklınıza bir ciğer birde şırdan gelir sakatatı çok seviyor bu adamlar ama ağızlarının tadınızda iyi biliyorlar hani. Şırdanı’da mutlaka deneyin yoksa üzülürsünüz.

Uçak bileti satın almak için Adana Uçak Bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.