En İyi Balayı Otelleri

En İyi Balayı Otelleri

En İyi Balayı Otelleri

Yaz aylarının gelmesi ile beraber düğün sezonu da açıldı. Bu zaman dilimine gelinceye kadar, zorlu, heyecanlı bir dönem geçiren çiftler evlendikten sonra zamanlarını geçirmek için balayına çıkmayı istemektedir. Harika bir evlilik süreci sonrası geçirmek isteyen çiftler, bunun için kalacakları oteli seçmede tereddüt yaşarlar. Bu yazıda çiftler için derlediğimiz 10 harika balayı otelinin tanıtımını yapacağız.

  • Maviliklerde: Villa Mahal (Antalya)

Antalya’da yer alan bu otel, kalkan Koyu yamacında bulunmaktadır. Mavilikler içinde bulunan manzarayı seyretmek, denize dalmak için harika bir ortam sunmaktadır. Romantik anlar geçirmek için birebir olan Villa Mahal’a balayı çifti olarak başvuru yaptığınız takdirde yüzde 10 gibi bir indirim imkanı sunulmaktadır. Otelin bunların dışında, kalacağınız odanın süslenmesi, meyve ikramı, iki kişilik kahvaltı imkanlarını 1200 TL’ye sunmaktadır.  • Huzur Oteli: Sabrinas Haus (Muğla)

Muğla’da yer alan bu otel tasarım açısından beyaz renk tonların ile süslenmiş odaları ile dikkat çekmektedir. Harika bir Ege denizi, ada manzaraları, SPA hizmeti evlilik sırasındaki bütün yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacaktır. Otelin en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de 14 yaşın altında bulunan çocukların otelde kalamaması, bu durum misafirlere çok sessiz bir ortam sunmaktadır. Sabrinas Haus, balayı çiftlerine sürpriz ikramlar ve masajlarda yüzde 20 oranında bir indirim yapmaktadır.

  • Yalıda Balayı: A’jia (İstanbul)

Boğaza karşı muazzam bir balayı geçirmek için tasarlanmış bir otel olan A’jia, Ahmet Rasim Paşa Yalısı’nda hizmet vermektedir. Butik bir otel konseptine sahip ve bu odalarınızda masaj yapma imkânınız bulunmaktadır. Otele önceden kayıt yaptırmak için ulaşırken, dilerseniz balayı için süsletebilirsiniz. Oda kahvaltıda içinde olmak üzere otelin fiyatı gecelik 1200 TL’dir.  • Rönesans Girdabında Balayı Tatili: Sacred House (Nevşehir)Daha çok adı Peribacaları ile bilinen Kapadokya’da bulunan otelin mimari açıdan tasarımı, Rönesans tarzına göre dizayn edilmiş 250 yılı aşkın bir tarihi olan Rum konağı üzerine inşa edilmiştir. Otelin içine girdiğinizde, ilginç heykeller karşılaşıp, kırmızı SPA’sına girerek rahatlayabilir ve odanızda romantik anlar yaşayabilirsiniz. Bu konsepti ile otel Türkiye’nin en fantastik oteli konumunda bulunmaktadır. Oda kahvaltısı ile birlikte gecelik ücret 750 TL’dir.

  • Sessizlik ve Huzurun Birleşimi: Amanruya (Muğla)

Mimari açıdan taşların ağırlıkta olduğu bu otel konseptinde aradığınız sessizliği huzuru bulmanız kaçınılmazdır. Balayı veya baş başa tatil yapmayı planlayanlar için harika bir fırsat olan bu villalarda konaklayabilirsiniz. Her villanın kendine ait 75 metrekarelik havuzu bulunmaktadır. Eşsiz doğası, sessizlik, SPA ve harika bir mutfak sunan otelin iki kişilik gecelik fiyatı 4680 TL’dir.

  • Doğa İle İç İçe Balayı: Golden Key Bördübet (Muğla)Balayı çiftlerinin uğrak yeri olan Muğla’da yer bu otel doğa içerisinde yer alıyor. Huzur, kuş sesleri, deniz ve dinlenmek otelin sunmuş olduğu en büyük artıları. Balayı çiftlerinin birlikte SPA yapabileceği otelin iki kişilik gecelik fiyatı 1450 TL’dir.

  • Egzotik Balayı: D Maris Bay (Muğla)

Adeta gizli kalmış bir cenneti andıran D Maris Bay’da bembeyaz deniz kumu, çam ormanları arasında sevgiliniz ile vakit geçirmek için oluşturulmuş bir ortam mevcuttur. Özellikle Türkiye’nin en güzel koylarından bir tanesinde yer alan otelde 5 restoran bulunmaktadır. Otelin en güzel yanlarından biride, balayı çiftlerine tanınan erken giriş ve geç çıkış hakkı ile beraber, şarap, meyve tabağı ve özel ikramlarıdır. Otelin iki kişilik fiyatı 2789 TL’dir.

  • Selçuklu Mimarisinde Balayı: Kempinski The Dome (Antalya)

Selçuklu mimarisi ile tasarlanmış otel, Belek’in güzel sahillerine bakmaktadır. Otelde, barlar, kafeler ve alakart restoranlar bulunmaktadır. Balayı çiftlerine oda süslemeleri, pasta, birbirinden lezzetli şarap ve oda kahvaltı hizmetlerini sunarken ayrıca SPA hizmetinde yüzde 10’luk bir indirim tanımaktadır. Otelin her şey dahil iki kişilik gecelik fiyatı 1375 TL’dir.  • Hari Bir Balayı: Perdue (Muğla)

Perdue’de deniz manzaralı ve çam ağaçları ile çevrili bir tatil beklemektedir balayı çiftlerini. Özellikle lezzetli Akdeniz mutfağı yemekleri, yüzme havuzları ile düğünde biriken bütün stresi atmanızı sağlayacak bir ortam bulunmaktadır. Üstelik otele 18 yaş altı kişiler alınmamaktadır. Otelin iki kişilik gecelik fiyatı 1930 TL’dir.

  • Butik Hizmeti: Maxx Royal (Antalya)

Butik hizmet vermesi ile bilinen bu otelin, açık ve kapalı yüzme havuzları, egzotik restoranları, eğlence için su parkı, berrak bir deniz ve yorgunluğunuzu atmanız için SPA hizmeti bulunmaktadır. Balayı çiftleri için ücrete tabi olarak oda süslemeleri, akşam yemeği, çikolata ve şarap imkanları verilmektedir. Otelin dikkat çeken diğer detayları arasında, çok fazla özel alan olması, birçok havuz seçeneği olması ve 3 koy bulunması bulunmaktadır. Otelde kalmak isteyen balayı çiftleri, süit bir oda için gecelik 4700 TL’yi gözden çıkarmalıdır. (Bu ücret 4 gecelik kalımlarda geçerlidir.)