LÜTFEN BEKLEYİNİZ
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?

En Uygun & Ucuz Diyarbakır Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Diyarbakır uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Diyarbakır Şehrinde Gezilecek Yerler

Diyarbakır şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Diyarbakır Şehri Hakkında

Diyarbakır şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Şehrin nüfusu 1.6 milyon üzerindedir. Şehirde kara iklimi görülmektedir. Diyarbakır’da Dicle üniversitesi bulunmaktadır.

Diyarbakır şehir hava limanı 1952 yılında hizmete katılmıştır.Diyarbakır Hava Limanı Türkiye üzerinde bulunan sivil-askeri kategoride bulunan hava limanlarından birisidir. Hava alanından İstanbul, Ankara, İzmir , Antalya, Çanakkale ye aktarmasız olarak karşılıklı seferler bulunmaktadır. Hava limanı Diyarbakır şehir merkezine yakın olduğu için belediye seferleri ve özel araçlarla,taksilerle ulaşım sağlanmaktadır.Yaklaşık olarak 200 araç kapasitesine sahip bir otoparka sahiptir.2008 yılında kullanıma geçen İLŞ sistemi, Erzurum da olduğu gibi bu hava alanında da yoğun hava şartlarından dolayı sefer iptalleri ve rötarlı uçuşları büyük ölçüde azaltmıştır. Diyarbakır şehir turizmi hem kültür hemde inanç turizmi açısından kuvvetli bir rol üstlenmektedir.Bir çok tarihin üzerinden geçtiği Pers, Sümer, Babıl, Asur gibi uygarlıklara ev sahipliği yapan şehir adeta açık alan müzesi gibidir.


En Ucuz Diyarbakır Şehri Uçuşları

Diyarbakır şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Diyarbakır hava limanı doğunun en büyük hava limanlarından bir tanesidir. Diyarbakır uçuşları için hemen hemen tüm hava yolları sefer düzenlemektedir. Bunların başında THY, Pegasus, Sun Express, Onur air, Borajet gelmektedir. İstanbul Atatürk hava limanı, İstanbul Sabiha Gökçen hava limanı, İzmir, Antalya, Ankara, Adana, Lefkoşa gibi noktalara seferler düzenlenmektedir. Bu şehirden ara seferler yapan Bora jet hava yolları aldığı karar neticesinde geçici olarak Diyarbakır uçak bileti satışını durdurmuştur. Firma seferlerini durdurduktan sonra Diyarbakır uçuşları geçici olarak yapılamamaktadır.

 

 


Havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Diyarbakır havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Diyarbakır şehir merkezinden hava alanına doğru düzenli otobüs seferleri yapılıyor. Sefer saatlerinden bağımsız olarak kalkış saatleri planlanmaktadır.

Diyarbakır Hava limanı Taksi

Hava limanında 24 saat çalışan taksi ile şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Hava limanı Araç Kiralama

Şehir merkezinde kiraladığınız araçları hava alanında Avis, Hertz, Kançul ve Emir Oto şirketlerinin ofisleri bulunur. Aracı teslim edebilirsiniz.

Diyarbakır Hava Durumu

Gün
Maks
Min
Paz
32°C
14°C
Pts
33°C
14°C
Sal
32°C
15°C
Çar
31°C
14°C
Per
31°C
15°C

PlusFly Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Diyarbakır Haritada Göster

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 51 dakika
  • Ankara 1 saat 23 dakika
  • İzmir 2 saat 1 dakika
  • Antalya 1 saat 37 dakika
  • Adana 1 saat 5 dakika
  • Gaziantep 51 dakika
  • Şanlıurfa 42 dakika