En Uygun & Ucuz Diyarbakır Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Diyarbakır uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Diyarbakır Şehrinde Gezilecek Yerler

Diyarbakır şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Diyarbakır Şehri Hakkında

Diyarbakır şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Şehrin nüfusu 1.6 milyon üzerindedir. Şehirde kara iklimi görülmektedir. Diyarbakır’da Dicle üniversitesi bulunmaktadır.

Diyarbakır şehir hava limanı 1952 yılında hizmete katılmıştır. Diyarbakır Hava Limanı Türkiye üzerinde bulunan sivil-askeri kategoride bulunan hava limanlarından birisidir. Hava alanından İstanbul, Ankara, İzmir , Antalya, Çanakkale ye aktarmasız olarak karşılıklı seferler bulunmaktadır. Hava limanı Diyarbakır şehir merkezine yakın olduğu için belediye seferleri ve özel araçlarla,taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Yaklaşık olarak 200 araç kapasitesine sahip bir otoparka sahiptir. 2008 yılında kullanıma geçen İLŞ sistemi, Erzurum da olduğu gibi bu hava alanında da yoğun hava şartlarından dolayı sefer iptalleri ve rötarlı uçuşları büyük ölçüde azaltmıştır. Diyarbakır şehir turizmi hem kültür hemde inanç turizmi açısından kuvvetli bir rol üstlenmektedir. Bir çok tarihin üzerinden geçtiği Pers, Sümer, Babıl, Asur gibi uygarlıklara ev sahipliği yapan şehir adeta açık alan müzesi gibidir. Diyarbakır uçak bileti satın almak için yukarıdaki arama formu ile uçuş sorgulayabilir ve en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.


En Ucuz Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Diyarbakır hava limanı doğunun en büyük hava limanlarından bir tanesidir. Diyarbakır uçuşları için hemen hemen tüm hava yolları sefer düzenlemektedir. Bunların başında THY, Pegasus, Sun Express, Onur air, Borajet gelmektedir. İstanbul Atatürk hava limanı, İstanbul Sabiha Gökçen hava limanı, İzmir, Antalya, Ankara, Adana, Lefkoşa gibi noktalara seferler düzenlenmektedir. Bu şehirden ara seferler yapan Bora jet hava yolları aldığı karar neticesinde geçici olarak Diyarbakır uçak bileti satışını durdurmuştur.


Havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Diyarbakır havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Ulaşım imkanları en kolay hava limanları arasında yer almaktadır. Hava limanı şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yolcular hava limanından şehir merkezine ulaşımları özel araçlarıyla, belediye otobüs seferleriyle ve ya taksilerle sağlayabilirler.

Diyarbakır Belediye otobüs seferleri

Diyarbakır’da belediyenin düzenlediği, uçuş saatlerine göre şehir merkezine sefer bulunmaktadır. Hava limanından indiğiniz sırada otobüs seferini kullanabilirsiniz.

Diyarbakır Taksi Ulaşımı

Diğer hava limanlarında da olduğu gibi taksi hizmetleri bulunmaktadır. Gideceğiniz yer uzaksa ya da daha hızlı gitmeye ihtiyacınız varsa taksi hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Araç kiralama

Hava limanı içerisinde araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Diyarbakır’a iner inmez araç kiralaması sağlayarak bölgenin her noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ekonomik olarak otobüs seferleri ve taksiden daha pahalı olacağı kesin ama  kullanım rahatlığı ve pratikliği açısından araç kiralamak daha uygun olmaktadır. Araç kiralama daha çok iş amaçlı seyahatlerde ya da merkeze uzak ilçe ulaşımlarında kullanılmaktadır.

Diyarbakır Hava Limanı

Diyarbakır Hava limanı güneydoğu uçuşlarının bir kısmını kapsadığı için oldukça yoğundur. Diyarbakır çevresindeki bazı illere de yolculuk yapmak isteyen yolcular bu hava limanını kullanırlar.  Oldukça eski zamanlardan beri hizmet vermektedir. Diyarbakır hakkında da geniş bilgi almak için Diyarbakır Şehir Rehberisayfasına gidebilirsiniz.

Diyarbakır hava limanı sivil ve askeri hava limanı niteliği taşımaktadır. Şehir merkezine en yakın hava limanlarından birisidir.  Otobüs, Servis ve Taksiler ile hava limanı ulaşımı gerçekleşebilir.

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.