Türkiye’nin bir çok şehrinden avantajlı fiyatlarla Avrupa’nın bir çok şehri başta olmak üzere yoğun olarak Rusya, Kazakistan, Ukrayna gibi ülkelerin şehirlerinden charter uçak bileti ile ucuz uçak bileti fırsatlarını plusfly.com u takip ederek yakalayabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Charter uçak bileti sorgulamak için Uçak Bileti İletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Charter uçuşlar son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve insanların tercih ettiği uçuşlar arasında yer almaktadır. Söz konusu ulaşım olduğunda en hızlı ve güvenilir ulaşım yollarından biri olan hava yollarını kullanmanın birden fazla yolu bulunuyor. Tarifeli uçaklar, özel uçaklar, özel jetler ve charter uçuşlar bunlardan bazıları olarak değerlendirilebilir. Charter uçuşları bu denli tercih edilen ve aranılan bir uçuş seçeneği haline getiren en önemli faktör ise uçuş fiyatlarıdır.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hatta ülkemizde de birçok kişi için ucuz uçuşun adresi olarak charter uçak bileti görülmektedir. Özellikle uçak seferlerinin çok yoğun olduğu diğer bir tabir ile uçak yolculuğu taleplerinin fazla olduğu dönemlerde seyahat acenteleri tarafından charter uçuşlar sıkça oluşturulur. Bu uçuşların ise birden fazla avantajı vardır. Uçuşların sadece iki uçuş noktasından yapılması ve 1 ay süreden fazla yapılmaması gibi faktörler charter uçuş tercih edilmesinin ana nedenlerinden bazıları olarak görülmektedir.

Birçok kişinin bildiği ve takip ettiği charter uçuşlar için charter uçak bileti bulmak her zaman mümkün olmayabilir. Bunun için sık sık charter uçuş sorgulama işlemi yapmanız da gerekebilir. En nihayetinde charter uçuş bileti al seçeneğinin varlığı insanları hem bütçe dostu uçuş fiyatları hem de hızlı ulaşım imkanları nedeni ile charter uçuşlara yöneltmektedir. Charter uçuşlar hakkında merak edilen birçok husus bulunuyor.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Charter uçak bileti bulma, charter uçak bileti avantajları, uçuş sırasında dikkat edilmesi gerekenler ve daha birçok konuda merak edilenler için okumaya devam edebilirsiniz.Charter Uçuş Nedir?

charter uçuşlar

Charter uçuş, tarifeli uçuştan farklı olarak seyahat acenteleri tarafından uçak kiralanmak koşulu ile oluşturulan uçuş seferleri olarak biliniyor. En sık tercih edildiği dönemler ise insanların en sık seyahat gerçekleştirdiği dönemlerdir. Bu dönemlerde uçak bulma zorluğu yaşanması ve yolcuların bir arada ulaşım sağlamasının mümkün olamaması gibi faktörler seyahat acentelerinin uçak kiralama yolu ile charter uçuş oluşturmasına neden olur.

Bu uçuşlar havayolu ulaşım firmaları tarafından sunular uçuş fiyatlarından daha uygun fiyatlar ile ulaşım imkânı sağlayan uçuşlar olması nedeni ile de insanlar tarafından sıkça aranıyor. Söz konusu ulaşım olduğunda en hızlı ve kolay ulaşım yolu havayolu ulaşımıdır. Zamandan ve bütçenizden tasarruf ederken aynı zamanda güvenli ulaşım yapmanın avantajlarını hava yolu ulaşımı ile sağlamanız mümkün. Bu nedenle çok tercih edilen havayolu ulaşımını kullanmak bazen mümkün olmayabilir.

Seyahat yoğunluğunun fazla olması, kalkış yapan uçakların yolcu kapasitesinin düşük olması ve benzeri birçok faktör insanların alternatif uçuşlar aramalarına neden olabilmekte. Charter uçuşlar bu noktada devreye giren ve bütçe dostu olması nedeni ile de çok sevilen uçuşlardan biri olarak bilinmektedir. Charter uçuş yaparak seyahat acenteleri tarafından kaldırılan uçaklarda kendinize uçuş bileti alabilirsiniz.

Böylece uçak bulma telaşesi içerisine girmez, gitmek istediğiniz yerlere istediğiniz saatlerde ulaşmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Genellikle seyahat yoğunluklarının fazla olduğu dönemlerde açılan charter uçuş imkanları beraberinde insanların da bilet bulmakta zorlanmaları nedeni ile tercih edilmekte.

Peki charter uçak bileti nasıl bulunur? Charter uçak bileti bulmak için hangi kanallar kullanılmalıdır?Charter Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

charter uçak bileti nasıl bulunur

Charter uçuşlar ile yolculuk yapmak isteyen birçok yolcunun sordukları sorulardan biri de “Charter uçak bileti nasıl bulunur?” sorusu olmaktadır. Charter uçak bileti bulmak için takip etmeniz gereken bazı süreçler bulunuyor. Tarifeli uçaklar yerine charter uçakları tercih ederek hem bütçenizden hem de zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Bu gibi avantajları insanları charter uçak bileti sorgulama yoluna yönlendirir.

Charter uçak bileti almak için havayolu şirketlerine başvurmanız mümkün değildir. Tarifeli uçaklar ile charter uçuşlar arasındaki en büyük fark da burada ortaya çıkar. Havayolu şirketleri tarifeli uçak seferleri oluşturur ve bu seferlerin saatleri, kalkış-iniş günlerini net olarak yolculara sunar. Charter uçuşlar bu gibi bir netliğe sahip değildir. Ayrıca charter uçak bileti almak için de havayolu şirketleri üzerinden işlem yapılması mümkün olmamaktadır.

Charter uçuşlar, seyahat acenteleri tarafından özellikle seyahat yoğunluğu olduğu dönemlerde uçak kiralama yolu ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle charter uçak bileti almak için de yine aynı kanal olan seyahat acentelerine başvurmak gerekir. Charter uçuş takibi yapmak için seyahat acentelerini birer birer takip etmek bir hayli zor karşılanabilir. Hatta mümkün olan bir işlem değildir.Bunun için seyahat acentelerinin charter uçuşlarını sizin için takip eden PlusFly dijital platformuna güvenebilirsiniz. Böylece normal şartlarda takip edemeyeceğiniz birçok charter uçuşu tek bir platform üzerinden takip edebilir, bütçe dostu fiyat seçeneklerinden kolayca faydalanabilirsiniz.

Charter uçuş takibi yapmak için seyahat acentelerini teker teker takip etmek bir hayli zor olabilir. Bunun ana nedeni ise ülkemizde charter uçuş yapan onlarca seyahat acentesi olmasıdır. Bununla birlikte seyahat acenteleri charter uçuş planladığında bunu dijital platformları üzerinde açıklamayabilir. Her bir seyahat acentesini sürekli arayarak charter uçuş bilgisi talep etmek de yolcular için imkan dahilinde bulunmaz.

Bu gibi sorunları bir kenara bırakarak charter uçak bileti bulmanın en kolay yolu olan PlusFly’ı tercih edebilirsiniz. Sizin için araştırılan ve hazırlanan onlarca charter uçuş hakkında tek bir platform üzerinden tüm uçuşları, kalkış ve varış noktalarını görmeniz mümkün. Özellikle seyahat yoğunluğunun fazla olduğu dönemlerde, birkaç örnek ile açıklamak gerekirse futbol müsabakaları, moda haftaları ve benzeri uluslararası etkinliklerde uçak bileti bulmak neredeyse imkânsız hale gelir.

Uçak bileti bulunsa bile fiyatların bir hayli yükselmesi yolcuları hüsrana uğratabilir. Tam da bu anlarda hizmet veren charter uçuşlar taleplerinizi karşılama konusunda bir hayli başarılı olabilir. Charter uçuşlar hakkında merak edilenlerden biri de charter uçak biletinin neden daha ucuz olduğu konusudur.

Charter Uçak Bileti Neden Daha Ucuzdur?

charter uçak bileti neden ucuzdur

Charter uçak biletinin tarifeli uçaklara göre daha ucuz olmasının birden fazla nedeni mevcuttur. Birçok yolcu özellikle seyahat yoğunluğu olan dönemlerde tarifeli uçaklarda koltuk bulamazken charter uçuşlarda tarifeli uçuşlardan daha ucuz bilet bulunabilmesini garip karşılar. Bu nedenle charter uçak bileti sorgulama işlemi yapılırken insanların içinde bazı şüpheler oluşabilir. Aslında charter uçak bileti birçok yönden avantajlı olan bir uçuş biletidir.

Charter uçuşların tarifeli uçuşlara göre daha ucuz olmasının asıl nedeni ise seyahat acenteleri tarafından planlanıyor olmasından geçer. Tarifeli uçuşlar, havayolu firmaları tarafından düzenli olarak gerçekleştirilir. Yolcu yoğunluğu olsa da olmasa da tarifeli uçuşların yapıldığı da bilinen bir gerçektir. Ancak charter uçuşlar tarifeli uçuşlar gibi sürekli yapılmaz. Belli bir süresi, tarihi ya da dönemi bulunmaz. Seyahat yoğunluğunun fazla olduğu dönemlerde insanlar tarafından uçak bileti bulunamaması nedeni ile bir alternatif olarak tercih edilir. Bu nedenle charter uçak bileti daha ucuza bulunabilir.Seyahat acentelerinin kazanç politikaları ile havayolu şirketlerinin kazanç politikaları da birbirinden farklı olabildiği için fiyat farklılıkları meydana gelebilir. Çoğu zaman charter uçuşlar tarifeli uçuşlara oranla daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bununla birlikte bazı dönemlerde charter uçuşlar için de pahalı ibaresi kullanılabilir. Ancak genel itibari ile tarifeli uçak fiyatları charter uçak fiyatlarından daha pahalı olduğu için insanlar tarafından sıkça aranan hususlardan biri de “charter uçuş sorgulama” ibaresi olmakta.

Charter uçuşlar sayesinde sefer yoğunluğunun ve uçak bileti bulma zorluğunun yaşandığı dönemlerde hızlı ve güvenilir seyahat etmek olanaklı hale gelmektedir. Ancak tarifeli uçuşlar ile charter uçuşlar arasında da birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Bütçe dostu fiyatlar ile uçuş yapmanın yanı sıra charter uçuşları tarifeli uçuşlardan ayıran başka hususlar da bulunuyor.

Charter Uçuşlar ile Tarifeli Uçuşlar Arasındaki Farklar Nelerdir?

charter ucus farkları

Charter uçuşlar ile tarifeli uçuşlar arasındaki bazı farklar yolcuların charter uçak bileti almadan önce bilmesi gereken hususlardır. Söz konusu ulaşım olduğunda herkesin öncelikleri farklı olabilir. Kimileri için hızlı ulaşım önem taşırken kimileri için de uçuş saati bir hayli önemlidir. Bunun yanı sıra uçuş saati ya da uçuş süresi yerine uçuş fiyatlarını öncelik olarak inceleyen yolcular da bulunur. Her talebin birbirinden farklı nitelikler arz edebiliyor olması beraberinde yolcuların her iki uçuş için de var olan her türlü durumu bilerek tercih yapmasını zorunlu kılıyor.

Charter uçuşlar tarifeli uçuşlar gibi belli dönem ve saat aralığında çalışan seferler değildir. Her iki uçuş arasındaki en temel farklılık hizmet veren kanallardır. Charter uçuşlar seyahat acenteleri tarafından düzenlenir ve gerçekleştirilir. Tarifeli uçuşlar ise havayolu şirketleri tarafından belirlenen ve gerçekleştirilen seferlerdir.

Charter uçuşlar tarifeli uçuşlar gibi net bir kalkış saatine ve planına sahip değildir. Tarifeli uçuşlar havayolu şirketleri tarafından haftalar önce ayarlanabilir ve duyurulabilir. Charter uçuşlar için bu mümkün değildir. Charter uçuşları daha iyi ifade etmek için bir benzetme yapmak gerekirse hava dolmuşu tabirini kullanmak mümkün. Havayolu ulaşımının farklı bir kanalı olan charter uçuşlar yolcu sayısına bağlı olarak değişen seferlere sahiptir.Bununla birlikte uçakların kalkış saati her zaman kesin olmayabilir. Kesinlik olmamasının en temel nedeni uçuş saatleri üzerinde seyahat acentelerinin zamanı değiştirme yetkisinin bulunuyor olmasıdır. Charter uçuşlar hakkında merak edilen bir başka husus da uçuşların iptal olma ihtimalidir. Bu konuda seyahat acenteleri oldukça dikkatli davranmaktadır. Genellikle böyle sorunların yaşanma ihtimali tarifeli uçaklarda aynı sorunun yaşanma ihtimali ile benzerdir. Bu nedenle charter uçuş iptal olur mu? Gibi bir endişe içerisine girmeye gerek yoktur.

Charter uçuşlar çoğu zaman tarifeli uçuşlara göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bu da uçuşların tercih edilmesini sağlayan ana faktörlerden biri olarak değerlendiriyor. Charter uçuşların daha uygun fiyatlı ve bütçe dostu olmasının nedeni ise seyahat acenteleri tarafından düzenleniyor olmalarından geçiyor. Havayolu şirketlerinin yaptıkları işlerde uyguladıkları kazanç politikaları ile seyahat acentelerinin uyguladıkları kazanç politikaları birbirinden farklı olabildiği için charter uçuşlar çoğu zaman daha bütçe dostu fiyatlar ile yolcular için olanaklı bulunur. Bununla birlikte charter uçuşlar birçok farklı nedenle tercih edilebilir. Yurtdışına ulaşımda çok fazla tercih edilen charter uçuşlarda dikkat edilmesi gereken ve yolcuların uçuş öncesinde bilgi sahibi olması gereken bazı hususlar da bulunmaktadır.

Charter Uçuşlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

charter uçuşlarda dikkat

Charter uçuşlar bütçe dostu olması ve seyahat yoğunluğu olan dönemlerde yolculuk imkânı tanıması gibi nedenler ile yolcular tarafından sürekli tercih edilmektedir. Bununla birlikte charter uçuş gerçekleştirmeden önce her yolcunun bilmesi ve göz önünde bulundurması gereken bazı faktörler de bulunuyor. Charter uçuşlarda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri uçuş saatinde değişiklik yapma hakkının seyahat acentesine ait olmasıdır.

Bu nedenle charter uçuş bileti aldıktan sonra düzenli aralıklar ile charter uçuş saatinizi kontrol etmeniz önerilmektedir. Charter uçaklar boş seyahat yapmazlar. Bu durum seyahat acentelerinin uçak kiralama ve yolculuk söz konusu olduğunda zarar etmelerine neden olacağı için tercih edilmez. Uçakların doluluk durumu gibi faktörler de seyahat acenteleri tarafından charter uçuş saati üzerinde değişiklik yapma hakkının kullanılmasına neden olabilir. Bu gibi faktörler uçuş saati üzerinde etkili olabileceği için yetişmeniz gereken bir toplantınız ya da belli bir saatte varış noktasında olmanız gerekiyorsa acil uçuşlarda charter uçuş yapmanın risklerini biletinizi satın alırken almanız gerekir.Charter uçuş yapmadan önce bilmeniz gereken bir başka husus da biletinizi iptal ettirmek ya da değiştirmek gibi bir şansınızın olmadığı hususudur. Charter uçuşlar tarifeli uçuşlar gibi düzenli olarak gerçekleştirilmediği için bilet alırken biletinizi iptal ettirmek ya da bileti değiştirme imkânınızın olmadığını kabul ederek bilet almanız gerekir. Bu biletler üzerinde değişiklik yapma imkânı olmaması kimi zaman biletlerin yanmasına neden olabilir.

PlusFly ile Ucuz Charter Uçak Bileti Satın Alın

PlusFly ile ucuz charter uçak bileti satın alabilirsiniz. Bu seçenek beraberinde tarifeli uçak arayışına girmeden hızlı bir şekilde hem bütçenizi koruyarak hem de kolayca charter uçak bileti almanıza olanak tanımaktadır. PlusFly birçok charter uçuş yapan seyahat acentesinin uçuş bilgilerini tek bir platformda bulabileceğiniz bir dijital platformdur. Günümüz şartlarında tarifeli uçuş bulmak zor olabilir. Bununla birlikte tarifeli uçuşlarda uçak bileti fiyatlarının da daha yüksek olabildiği biliniyor. PlusFly ile bütçe dostu ucuz charter uçak bileti satın alma imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bütçe dostu fiyatlar ve ucuz uçak biletleri PlusFly’da!

Konuyla yakından ilgili Grup uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek. Toplu olarak gerçekleştireceğiniz uçuşlar için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.