Charter uçak bileti

Charter uçak bileti

Charter uçak bileti

Türkiye’nin bir çok şehrinden avantajlı fiyatlarla Avrupa’nın bir çok şehri başta olmak üzere yoğun olarak Rusya, Kazakistan, Ukrayna gibi ülkelerin şehirlerinden charter uçak bileti ile ucuz uçak bileti fırsatlarını plusfly.com u takip ederek yakalayabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Charter uçak bileti sorgulamak için 0850 500 0 777 nolu müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Charter uçuş nedir ?

Uçak bileti satın alırken herkes daha ucuz uçak bileti satın almak ister. Bunun için tarifeli olarak sefer yapan hava yolu firmalarının yanında charter dediğimiz seferler bulunmaktadır. Peki nedir bu charter uçuşlar ve charter uçak bileti nasıl alınır ? Bu konular ile ilgili size detaylı bilgiler vereceğiz.

Charter uçuşlar ülkemize Turist getirmek ya da ülkemizdeki turistleri ülkelerine geri dönmeleri için icra edilen seferlere verilen isimdir. Yurt dışından ülkemize turist getiren turizm acenteleri müşterileri için uçak, otel ve transfer dahil tur paketleri oluşturarak satış yapmaktadırlar. Fakat uçakların kapasitesi genelde 180 kişilik olduğundan dolayı çoğu zaman tur için kiraladıkları uçaklardaki bu koltuk kapasitelerini yeterli sayıda dolduramazlar.

İşte bundan dolayı bu uçuşlarda kalan boş koltukları charter uçak bileti satışı yaparak doldurmayı hedeflerler. Fakat bu seyahat acenteleri tur konusunda uzmanlaştığı için bu koltukların pazarlanması bakımından yeterli değildirler. Bu konuda uzmanlaşmış ve sadece uçaklardaki boş koltukları takip ederek satışa açan acenteler bulunmaktadır. Bu konuda şirketimiz oldukça uzmanlaşmıştır uçak bileti taleplerinizde müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Charter uçuşlarda dikkat edilmesi gereken konular

Charter uçuşlar her ne kadarda fiyat olarak tarifeli seferlere göre uygun olsa da dez avantajı olan ve dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Yazımızın bu bölümünde bu konulara değinmek istiyoruz.  • Tarifeli bilet alımlarınızda ciddi bir problem olmadığı sürede saat ve tarih değişikliği olmaz ya da küçük gecikmeler yaşanır. Fakat kiralama uçuşlara aldığınız biletlerde peşinen bu uçuşlarda yapılacak saat değişikliklerini ve tarih değişikliklerini kabul ettiğinizi kabullenerek satın alabilirsiniz. Bu uçuşlarda genellikle tarih ve saat değişikliği konuları yoğunluklar yaşanmaktadır.
  • Tarifeli seferlerde küçük değişiklikler de olsa biletinizi bilet kuralları dahilinde kolayca değiştirebilir ya da iade alabilirsiniz. Fakat charter uçuşlar da biletinizde büyük değişiklikler de olsa biletinizi iptal ettiremez ve iade alamazsınız.
  • Tarifeli seferler her günün belli bir saatinde yapıldığı için biletinizi bilet kuralları dahilinde değiştirebilir ve farklı tarihlerde seyahat yapabilirsiniz. Ancak charter uçuşlar devamlı olarak yapılmadığından yapılsa dahil kuralları çerçevesinde bilet değişikliği mümkün olmadığından dolayı farklı tarihte uçuş yapamazsınız.

 

Konuyla yakından ilgili Grup uçak bileti sayfamızı ziyaret ederek. Toplu olarak gerçekleştireceğiniz uçuşlar için fiyat teklifi isteyebilirsiniz.