En Uygun & Ucuz Çanakkale Uçak Bileti İletişim


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Çanakkale uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Çanakkale Şehrinde Gezilecek Yerler

Çanakkale şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Çanakkale Şehri Hakkında

Çanakkale şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Çanakkale’nin nüfusu 143.000 ve Plaka kodu 17 dır ve boğaz kıyısında İstanbul’dan sonra kurulmuş olan ikinci şehir olma özelliği taşımaktadır. Şehirde genellikle tarım ve turizm ile geçim sağlanır.Dünyaca üne kavuşmuş olan Çanakkale Kurtuluş Savaşı hikayesiyle turistlerin uğrak yeri olmuştur. 1. Dünya Savaşında en destansı hikayelere ev sahipliği yapan Çanakkale Türk neferlerinin düşmanın boğazı geçmesine izin vermemesiyle dünyayı kendine hayran bırakmıştır. Bu zaferi kazanırken birçok şehit verdiğimiz savaşta bu şehitlerimiz için Gelibolu adasında şehitlik bulunmaktadır. Ayrıca bu şehitlikte düşman olarak Türk askerleriyle savaşan düşman askerlerinin de mezarları aynı yerdedir. Çanakkale’nin başlıca görülmesi gereken yerleri Aynalı çarşı, Assos, Truva Antik Kendi, Behram kale dır. Çanakkale iklimi yaz aylarında sıcak kış aylarında ılık dır. Şehirde Çanakkale Üniversitesi ile eğitim ve öğrenime önem verilmektedir. Başlıca ilçelerini sıralayacak olursak Biga, can, Yenice, Bozcaada, Ezine ve Gökçeada dır.


En Ucuz Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Çanakkale uçak bileti isterseniz sayfamızdan iki adımda kesebilirsiniz. Çanakkale Ankara ve Çanakkale İstanbul arası direkt uçuşlar bulunmaktadır. Henüz Çanakkale uçuşlar kapsamlı ve çok sayıda değildir. Çanakkale’den Ankara’ya ulaşım için Ankara uçak bileti alabilirsiniz. Bu sayede Dünya’nın dört bir köşesine uçuş yapmak için gerekli aktarmayı sağlayabilirsiniz.

Çanakkale uçuşları çok fazla olmamaktadır. Ankara ve İstanbul arası uçuşları olan Çanakkale hava limanı bu seferlerinde duruma göre değişmektedir. Her gün olmayabilir ya da uçuş yapan firmalar bu durumu değiştirebilir.

Çanakkale Uçak Bileti İletişim 0850 500 0 777

Uçak Bileti İletişim : 0850 500 0 777

Çanakkale Uçak Bileti İletişim numarası 0850 500 0 777 dir. Çanakkale Uçak Bileti Telefon Numarası ile Sun Express, Pegasus, Thy, Anadolu jet uçak biletlerini alabilir ve değiştirebilirsiniz.

Çanakkale Pegasus Uçak Bileti Telefon (0850) 500 07 77
Çanakkale THY Uçak Bileti İletişim (0850) 500 23 11
Çanakkale Sun Express Uçak Bileti Telefonu (0850) 707 01 62
Çanakkale Bilet Alma Telefonu (0850) 707 03 78

Havalimanından Çanakkale Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Çanakkale havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Çanakkale hava limanına taksiler ile ulaşım

Şehir merkezine 5 km uzakta bulunan hava limanından şehir merkezine en hızlı ulaşım taksi ile olacaktır. Hava limanında 24 saat çalışan taksiler bulmanız mümkün.

Çanakkale hava limanına dolmuşlar ile ulaşım

Belirli aralıklarla hava limanında güzergahında olduğu dolmuş hattı bulunmaktadır.

Çanakkale Hava Limanı

Çanakkale hava limanı, 1995 yılında hizmete açılmıştır. Sivil/Askeri kategorisinde yer alan hava limanı İstanbul Sabiha Gökçen hava limanına ve Ankara Esenboğa hava limanına uçuşlar düzenlemektedir. Kış dönemlerinde uçuş yolculuklar az olduğundan sadece Ankara’ya uçuşlar bulunmaktadır. Ankara’dan ise dünyanın dört bir yanına uçuşlar bulabilirsiniz.

Hava limanının teknik özelliklerine bakacak olursak, şehir merkezine en yakın hava limanlarından birisidir. Öyle ki hava limanı ile şehir merkezi arası uzaklık 5 km civarındadır. Hava limanına ulaşım ise otobüs, servis yada taksiler ile sağlanabilmektedir. 196 araçlık otopark kapasitesi ile özel araçların ulaşımını da kolaylaştırmaktadır.

 

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak Bileti sayfasına göz atabilirsiniz.