Plaka kodu 16 olan ve 2.700.000 nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında olan Bursa nüfusu yanında sanayisi ile de fazlasıyla gelişmiştir. Osmanlı eserlerinin bir hayli fazla olduğu kentimiz Osmanlı imparatorluğunun hüküm sürdüğü zamanlarda Başkentlik yapmıştır. Bahsi geçen eserleri sıralayacak olursak bunlar Emir Sultan Cami ve Ulu camidir.

Bursa’daki gezilecek yerler :Bursa Teleferik

Bursa Teleferik

Türkiye’nin en uzun teleferik hatlarından birisidir. Kışın beyaza yazında yeşile doyabileceğiniz, şehir manzarasını görebileceğiniz bir ulaşım aracı. Bursa teleferik ile kayak tesislerine gidebiliyorsunuz.  Bursa Uludağ tam bir tatil cenneti ve buraya çıkmanın en keyifli yollarından birisidir. Saatinizi iyi ayarlarsanız sıra beklemek zorunda kalmazsınız.
Bursa Koza Hanı

Koza Hanı

Bursa’da tekstil ürünleri oldukça kaliteli yapılmaktadır ve meşhurdur. Koza hanı içerisinde de ipek kumaşlar, ipek eşarplar ve hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca hanın avlusunda sıcak/soğuk içecekler içerek dinlenebilirsiniz. Bursa’nın en popüler yerlerinden birisidir.
Bursa Gölyazı

Gölyazı

Sakinlik ve manzara arıyorsanız gidebileceğiniz yerler arasında bulunmakta. İçerisinde kahvaltı yapabileceğiniz yada sıcak / soğuk içecekler içebileceğiniz kafeler vardır. Hafta sonu ve özel günlerde kalabalık olmaktadır. Daha sakin zamanları arıyorsanız hafta içi gidebilirsiniz. Gölyazı‘da gün batımını izlemek oldukça keyif vericidir.
Bursa Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi

Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinden ziyaretçi olan oldukça kaliteli bir tesis. Kayak yapmak oldukça zevkli ve farklı bir aktivite. Ayrıca belirli zamanlarda konserler de verilmektedir. Hafta sonları ve özel günlerde pist kalabalık olabilir. Kış tatili için Uludağ kayak merkezini tercih edebilirsiniz. Yalnız sıkı giyinmeniz tavsiye olunur 🙂
Bursa Soğanlı Botanik Parkı

Soğanlı Botanik Parkı

Mevsimlere göre farklı renkler görebileceğiniz tam bir doğa güzelliği. Bursa’ya gittiyseniz buranın oksijenini içinize çekmeden dönmeyin. İçerisinde ülke bahçeleri, tema bahçeleri ve çocuk oyun alanları bulunmakta. Soğanlı botanik parkı içerisinde gününüzü huzur içinde geçirebilirsiniz.
Bursa Şehir Müzesi

Bursa Şehir Müzesi

Bursa’yı daha yakından mu tanımak istiyorsunuz? Buraya mutlaka uğramalısınız. Cüzi bir ücretle içerisi girebiliyorsunuz. Üç kattan oluşan bu yer içerisinde yüzlerce eşya göreceksiniz. Bursalı sanatçılar, padişahlar, otomobiller ve daha bir sürü şey Bursa şehir müzesi içerisinde yer almaktadır.

Bursa şehrine uçak bileti sorgulamak ve satın almak için hemen Bursa uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.