Uçak seyahatinin gidişi ya da dönüş uçuşunun boş gerçekleştirilmesine boş bacak uçuş denir.

Örneğin Sivas’tan İstanbul’a özel uçak kiralama hizmeti satın alındı bu uçuşu gerçekleştirmek için uçak İstanbul’dan Sivas’a boş bacak uçuş gerçekleştirmesi gerekmekte, bu uçuş gerçekleştikten sonra Sivas’taki yolcular alınarak dolu bir şekilde yolcuların seyahatleri gerçekleştirilmektedir.

Uçak Kiralama ilgili talepte bulunmak için hemen Özel Uçak Kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir.

Peki boş bacak seferler neden daha ekonomik oluyor? Diyelim ki bir müşteri İstanbul- Madrid arası bir uçak kiraladı ve bedelini ödedi. Bu uçak Madrid-İstanbul arasını mecburen boş döneceği için eğer bu destinasyonda özel uçak kiralama talebi alırsa bu uçuşu çok daha ucuz fiyatlarla yolcularına temin etmektedirler. Plusfly özel uçak kiralama ekibi tüm boş bacak uçakların takibini yapmakta ve tarafımıza gelen taleplerde eğer varsa ilk olarak yolcularımızı boş bacak uçuşlara yönlendiriyoruz.

Boş Bacak Uçuşun Avantajları Nelerdir ?

özel uçak kiralama

Sık sık özel uçak seyahati yapanlar boş bacak uçuş kavramını oldukça iyi bilirler ve seyahatlerini ilk olarak boş bacak uçuş ile yapmak isterler. Bunun sebebi bu uçuşların bir çok avantajının olmasıdır. Boş bacak uçuş nedir? kavramını yazımızın önceki kısmında geniş olarak değindik. Boş bacak uçuşlarda uçak bu lokasyona dolu olarak geldiği ve tekrar dönmek zorunda olduğu için özel uçak kiralama firması tarafınca tekrar maliyet hesaplaması yapılmadan sadece karını gözetmektedir. Maliyeti olmayacağından dolayı da iç hatlarda maksimum 3000 – 4000 euro dış hatlarda ise uçulacak hattın uzunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Boş bacak uçuş nasıl bulunur ?

Kuşkusuz herkes yapacağı seyahat için boş bacak uçuş bularak hem özel uçakla, hem de ekonomik fiyatlarla yapmak ister. Ancak malesef bu durumla karşılaşmanız oldukça güç. Çünkü artan özel uçak kiralama maliyetlerinden dolayı özel uçak kiralama kitlesi oldukça küçüldü. Kiralama yapan müşteri sayısı azaldığı içinde Türkiye kalkışlı boş bacak uçak bulmakta aynı oranda malesef azaldı. Boş bacak uçak bulabilmek için özel uçak kiralama firmaları ile yakından takipte olmanız gerekmektedir.

Kiralama yapan firmalar web sitelerinde ya da whatsapp durumlarında bu uçuşları paylaşmaktadırlar. Boş bacak uçuşlarını bizim firmamıza da danışabilirsiniz. Fakat yazımızın öncesinde de bahsettiğimiz gibi bu uçuşları bulmak zor olduğundan, boş bacak uçuşlardan faydalanmak için uçacağınız yer ve tarihin esnek olması şansınızı olduıkça yükseltecektir. Ancak uçacağınız tarih ve saatte esneme yapamıyorsanız, özel uçak kiralama seçeneği sizin için daha mantıklı bir çözüm olacaktır.