Bodrum ilçesinin normalde nüfusu çok olmamakla birlikte yazın yaklaşık 8 katına kadar çıkmaktadır. Dolayısıyla tatilcilerin ve eğlence sevenlerin uğrak noktasıdır. Bodrum, Türkiye’de en güzel gece hayatına sahip olan ünlü ilçedir. Bu ününden dolayı bir çok tanınmış sima ve ünlü sanatçı tatilleri için bu ilçeyi tercih etmektedir. Bu sebeple Bodrum Hava Limanı uçuş trafiği yaz dönemlerinde oldukça yoğun olmaktadır. Peki bu güzel ilçemiz gidildiğinde nereleri gezmek, nereleri görmek gerekir?

Bodrum’da gezilecek yerler : Yalıkavak Marina, Bodrum Kalesi, Bardakçı Koyu, Yel Değirmenleri, Amfi Tiyatro, Bitez Plajı.

Bodrum’daki gezilecek yerler :Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi

Turistik tarihi bir alan. Gidildiğinde görülmesi gereken yerler arasında eklememizin birçok sebebi var. Sadece tarihi ile değil konserlerde düzenlenmektedir. Burası Bodrum’un simgesi haline gelmiştir. Bodrum kalesi içerisinde su altı arkeoloji müzesi bulunmaktadır. Hem tarih hem de manzara kokuyor. Burada gün batımı izleyebilirsiniz.

Bodrum’un en önemli yapıtlarından bir tanesi olan bu kale, Bodrum turistlik yerlerinden en fazla ilgi görenlerinden biridir.


Bodrum Yalıkavak Marina

Yalıkavak Marina

Çevrede bulunan kafelerde oturabilir ya da boydan boya gezintiler düzenleyebilirsiniz. Yat turu, dalış gibi aktiviteler içerisinde bulunabilirsiniz. Doğa ile insanın buluştuğu bir nokta. Temiz, bakımlı ve sezona göre çok kalabalık olan bir alan. Yalıkavak marinaya Yolunuz düşerse harika fotoğraflar çekerek kendinize bir anı dizisi oluşturabilirsiniz.

Temiz bir bodrum turuyla keyifli dakikalar için Bodrum gezi rehberine bu yeri eklemeyi unutmayın.


Bodrum Bitez Plajı

Bitez Plajı

Bodrum’da denize girebileceğiniz 24 saat canlı, en güzel plajlardan birisidir. Çevresinde birçok tesis ve işletme bulunmaktadır. Hem canlı müzik dinleyebileceğiniz hem de yemek yiyebileceğiniz yerlerde vakit geçirebilirsiniz. Bitez plajı ulaşımı ise minibüslerle kolay olmaktadır.

Bodrum’da ki en tercih edilen yerlerden birisi olan bu plaj Bodrum’da gezilecek yerler başlığı altında oldukça önemlidir.


Bodrum Amfi Tiyatro

Anfi Tiyatro

Çevre yolunda bulunan, dolmuşlarla da ulaşımı sağlayabileceğiniz bir alan. Özellikle yaz dönemlerinde birçok sanatçının konseri yapılmaktadır. Eğer gerçekten bir Bodrum akşamı yaşamak istiyorsanız, Bodrum amfi tiyatroda konser dinlemeniz ve kendinizi müziklere bırakmanız gerekir. Tarihi olup iyi korunmuş bir yapı.

Eğlenceli bir çok aktiviteye eşlik edebileceğiniz bu tiyatro, Bodrum’da gezilecek yerler arasındadır.


Bodrum Bardakçı Koyu

Bardakçı Koyu

Bodrum’a yakın olan bir alan. Ulaşımı oldukça kolay. Hem manzarası hem de suyu oldukça güzeldir.Burada gün içerisinde gezintiler yapabilirsiniz, yürüyüşler ve dinlenmenizi yapabilirsiniz. Bardakçı koyuna gideceğiniz saat aralığını iyi belirleyin.


Bodrum Yel Değirmenleri

Yel Değirmenleri

Günümüzde kullanımı neredeyse biten nostaljik bu değirmenleri gidip görmeniz size iyi gelecektir. Manzarası oldukça iyi ve yürüyerek gidilebilir bir yerde. Hem yel değirmenleri ile harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Siz de hemen Bodrum uçak bileti  alarak hem tatil isteğinizi karşılayabilir hem de yeni yerler keşfedebilirsiniz.