Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Atlas hava yolu firması ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Atlas Kampanyaları

Atlas ile ilgili kampanyaları takip edin, ucuz uçak bileti ile seyahat edin.


Atlas Hakkında

Atlas firması ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıda ki makalemizi okuyabilirsiniz.

Atlas Global 2001 tarihinde kurulmuştur. Kurulduğu andan itibaren filosunu ve uçuş yaptığı noktalarını çoğaltmıştır. 2004 Nisan ayında firma Murat ERSOY un önderliğinde Atlas Global’de yeni bir yapılandırmaya gitmiştir. Medya üzerinde aktif olarak müşterilerinin daima ilgisini çekebilmiştir. “69 u çok seveceksiniz” ve “77 santimin kıymetini oturanlar bilir.” gibi sloganlarıyla hem yolcularının ilgisini çekmiş hem de koltuk genişliklerini dikkat çekici bir şekilde anlatmıştır. Atlas Jet sloganı 2001-2015 yılları arasında “Yolcusunu en çok seven hava yolu!” , 2015 yılında ise “Hayallerinin üstünde bir dünya!” olarak eklemiştir.

Atlas Global uçak bileti alırken yukarıdaki form aracılığı ile online ya da Atlas Global iletişim sayfamızdan çağrı merkezimiz aracılığı ile satın alabilirsiniz. Atlas global yolcu taşıma kuralları sayfamızı ziyaret ederek yolcu taşıma indirimleri ve kuralları konusunda bilgi edinebilirsiniz.

 


Atlas check-in işlemleri Atlas Check-In İşlemleri

Atlas check-in işlemleri ile ilgili detayları öğrenmek için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.

  • Online check-in işlemleri İstanbul, Antalya, İzmir, Adana, Bodrum ve Lefkoşa-Ercan çıkışlı tüm uçuşlarda yapılabilmektedir.
  • Check-in işlemlerinizi uçağın kalkışından 48 saat öncesinden başlar ve uçuşun kalkışına 90 dk kalana kadar devam eder.
  • İnternet üzerinden check-in yapmayan yolcular hava limanlarına uçuştan 1-2 saat önce giderek hava limanlarından yapabilirler.
  • Check-in işlemi yapılmış olan bilet üzerinde değişiklik/iptal gibi işlemler yapılamaz. İşlem yapmak isterseniz Atlas Global‘i arayıp biletin üzerindeki check-in işleminin kaldırılmasını isteyiniz.

Atlas check-in işlemleri Atlas Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Atlas bagaj hakkı ve ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda ki yazımızı okuyunuz.

Kabinde yanınızda bulundurmak istediğiniz el bagajınızın ağırlığının 8 kg ve boyutlarının 25 x 45 x 56 cm geçmemesi gerektiğini lütfen unutmayınız. Bagajlarda akıcı (bal,reçel gibi), kırılabilecek veya yanıcı etki gösteren maddeler uçağa alınmaz.Bebek yolcuların 10 kg olarak bagaj hakları mevcuttur. Uçuş bitiminde hasarlı/kayıp bagajların tespitinde hava limanını terk etmeden kayıp eşya bölümüne başvurarak rapor tutturmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için Bagaj hasar görürse ne yapılmalı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Atlas Jet bagaj için kilo sınırlaması diğer firmalara göre biraz daha farklıdır. Özellikle yurt dışı uçuşlarında gidilecek yere göre bagaj ağırlığı farklılık göstermektedir. İç hatlarda ekonomi sınıfı 20 Kg serbest bagaj hakkına sahipken business sınıflar 30 Kg bagaj haklarına sahiptir. Dış hatlarda ise genelde ekonomi sınıfı 30 Kg , business sınıf 40 Kg taşıyabilirsiniz. Uçakta taşınabilecek sıvı sınırlaması sayfasını ziyaret ederek sıvı sınırlandırmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Atlas Global El Bagajı Hakkı

Bagaj hakları uçuş sınıflarına, iç hat ve dış hatlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.Kabinde yanınızda bulundurmak istediğiniz el bagajınızın ağırlığının 8 kg ve boyutlarının 25 x 45 x 56 cm geçmemesi gerektiğini lütfen unutmayınız. Bagajlarda akıcı (bal,reçel gibi), kırılabilecek veya yanıcı etki gösteren maddeler uçağa alınmaz. Ayrıca Tabanca, silah ve her türlü yaralayıcı maddeler. o Kesici ve sivri alet edevatlar. Yanıcı ve parlayıcı kimyasal maddeler uçak içine alınması yasaklanmıştır. Uçakta silah taşıyacaksanız Silah Taşıma Kuralları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hasarlı veya Kayıp Bagajlar

Hasarlı bagaj için daha hava limanından ayrılmadan Kayıp bagaj ofisine başvurmalısınız. Bunun için biniş kartınızı seyahat sonuna kadar saklamanız büyük önem taşır. Çünkü kimlik belgelerinizle birlikte sizden uçuş bilgileriniz de belge şeklinde istenecektir. Devamı için gerekli prosedürler ofiste uygulanarak rapor tutulur. Ve nasıl hareket etmeniz konusunda da size yardım edeceklerdir.

 


Atlas check-in işlemleri Atlas Koltuk Seçimi

Atlas koltuk seçimi ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.

Atlas Global Uçak Bileti satın alan yolcular için koltuk seçimi uçuştan 48 saat öncesinden açılmaktadır. Online check-in işlemiyle birlikte koltuk seçme işlemini de yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmayan yolcular ise hava limanlarında işlemlerini yaptırabilirler. Hava limanına gelene kadar koltukların büyük bir kısmı seçileceği için görevli arkadaş sizi kalan boş koltuklara yerleştirecektir.


Atlas check-in işlemleri Atlas Yiyecek İkram

Atlas yiyecek ve ikram ile ilgili bilmeniz gerekenleri mutlaka okuyunuz.

Uçak içi kek, sandviç ve 14 çeşit içecekten oluşan menüler ücretsiz olarak ikram edilir.

Atlas Global 3 saat veya üzeri uçuşlarda yolcuları için özel olarak hem Türk hem de dünya mutfağından özel olarak hazırlanan menüler sunar. Menüler özel şefler tarafında hazırlanır.

Uçan Şef yemek hizmetinin bulunduğu uçuşlar şu şekildedir: İstanbul Atatürk Hava limanı – Paris İstanbul Atatürk Hava limanı – Londra İstanbul Atatürk Hava limanı – Kuveyt İstanbul Atatürk Hava limanı – Düsseldorf İstanbul Atatürk Hava limanı – Köln İstanbul Atatürk Hava limanı – Bişkek İstanbul Atatürk Hava limanı – Amsterdam Atlas Global uçuşlarında özel yemek talepleri yemeklerde özel tercihiz ya da beslenme alışkanlığınız varsa kalkış İstanbul olan dış hat uçuşlarında 48 saat öncesinde ya da Atlas Global uçak bileti satın aldığınız sırada firmaya bildirmeniz gerekir. Bu hizmet kapsamında düşük kalori, az tuzlu, diyabet ,çiğ sebze gibi menü talebinde bulunabilirsiniz. Menülere ulaşmak için Atlas Global web sitesinde yemek servisi bölümünü ziyaret edebilirsiniz.