Atlas Global Yolcu Taşıma Kuralları

Atlas Global Yolcu Taşıma Kuralları

Atlas Global Yolcu Taşıma Kuralları

Atlas global yolcu taşıma kurallarına bu sayfadan detaylı şekilde ulaşabilirsiniz. Uçak bileti satın almak istiyorsanız Atlas Global uçak bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Atlas Global İndirim uyguladığı yolcular

İç hatlar ve Kıbrıs uçuşlarında fırsat biletleri dışındaki diğer biletlere bazı yolcular için indirim uygulanır.

Çocuk Yolcular

02-12 yaş arası çocuklar uçuş bedelinin vergiler hariç fiyatı üzerinden %25 indirimle uçar.

Genç Yolcular

12-24 yaş arasındaki gençler uçuş bedelinin vergiler hariç fiyatı üzerinden %25 indirimle uçar.

65 Yaş Üzeri Yolcular

65 yaşını doldurmuş yolcular uçuş bedelinin vergiler hariç fiyatı üzerinden %25 indirimle uçar.

Bebek Yolcu

0-2 yaş arası bebek yolcular iç hat tek yön uçuşlarda 10 TL ücretle, Süleymaniye ve Erbil uçuşlarında 50 $ ücretle uçarlar. Kıbrıs Ercan uçuşlarında ise vergisiz bilet ücretinin sadece %10’luk bedelinin ödenmesi yeterlidir.

Özel durumu bulunan yolcular

Hamile Yolcular

Hamileliğinin 28 haftasını doldurmamış yolcular rapor ibraz etmeden uçuş sağlaya bilir. Tek bebeğe hamile olan yolcular 28-35. hafta arası doktor raporu ibraz ederek uçabilirler. Ancak 35. haftadan sonra doktor raporu olsa da uçağa kabul edilmezler. Birden fazla bebeğe hamilelik durumunda 28-32 hafta arası doktor raporuyla uçuşa izin verilir ancak, 32. haftadan sonra hiçbir koşulda hamile yolcuların uçuşuna izin verilmez. Doktor raporları uçuş tarihinden en fazla 7 gün öncesine ait olmalı ve üzerine doktorun diploma numarası, adı-soyadı, imzası ve tarih mutlaka bulunmalıdır. Raporun dili İngilizce ya da Türkçe olmalıdır.

Görme veya Duyma Engelli Yolcular

Görme veya duyma engeli olan yolcular uçuşa refakat siz katılabilir. Ancak yolcunun hem görme hem duyma engeli varsa, refakat siz uçmasına izin verilmez. Böyle bir durum varsa rehber köpekleri kendilerine eşlik edebilir. Bu köpeklerin, ağızlıkları takılı ve sağlık belgeleri tam olduğu müddetçe, kilosuna bakılmaksızın ve ücret talep edilmeksizin kabin içerisinde sahibinin ayağının dibinde yolculuk etmesine izin verilir.

Hareket Engelli Bulunan Yolcular

Hareket engeli bulunan yolcuların, uçağın tahliyesi halinde, güvenlik önlemlerini yerine getirirken, uçuş süresindeki ihtiyaçlarını karşılarken yardıma ihtiyaç duyuyorsa, refakatçisiz uçmalarına izin verilmez. Kabin görevlileri bu yolcuların sadece tuvaletin kapısına kadar gidip gelmelerine yardımcı olabilirler. Daha detaylı bilgi için lütfen Atlas Global web sitesindeki Özel İlgi İsteyen Yolcular sayfasına göz atın.

AtlasGlobal Uçuşlarında Tekerlekli Sandalye Hizmeti

Tekerli sandalye hizmetine ihtiyaç duyan yolcuların en fazla 10 gün öncesine ait doktor raporunu ibraz etmeleri halinde, tekerli sandalye hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirler. Aksi takdirde ücret ödemeleri gerekmektedir.

Uçakta Refakatçi Hizmeti

Atlas Global, yolcularının uçakta refakatçiye ihtiyacı duymaları durumunda profesyonel refakatçi firmalarından destek alır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi için Atlas Global’in uçakta refakatçi hizmeti sayfasına göz atabilirsiniz.

Atlasjet Uçuşlarında Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Atlas Global, bütün uçuşlarında bazı köpek, kedi ve kuş türlerinin taşınmasına belirli kurallar kapsamında izin verir. Eğer uçuşa evcil hayvanınızla birlikte katılmak isterseniz Atlas Global’in uyguladığı evcil hayvan taşıma kurallarına göz atabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Atlas Global iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.