Atlas Global Battı mı ? Seferlerini Neden İptal Etti?

Atlas Global Battı mı ? Seferlerini Neden İptal Etti?

Atlas Global Battı mı ? Seferlerini Neden İptal Etti?

Son zamanlarda Atlas globalin finansal olarak oldukça zor durumda olduğu ve batmak üzere olduğu söylentileri dolaşmaktadır. Bu iddiaların sebebi ise basın tarafından yapılan manşetler, Atlas globalin yaptığı bazı durumlardır.Battı İddiaları?

 Atlas global İstanbul, Adana ve İzmir’den Kıbrıs’a olan uçuşlarda değişiklik yaparak, uçuşların azaltılması kararını aldı. Bu karar sonrası Kıbrıs’taki havalimanını işleten T&T şirketine 1 milyon Euro’yu aşan borçlarını ödeme konusunda sıkıntılar yaşadığı iddiaları atlas global battı mı? Sorusunu akla getirmektedir.

Bir diğer iddia Atlas globalin sefer azaltmasının asıl sebebi, kiraladığı 28 uçaktan 16 kadarının kiralanan şirket tarafından finansal risk sebebi ile geri alınmasıdır.

Kıbrıs’taki seferleri azaltmasıyla aynı zamanda Avrupa’daki seferleri de durdurdu iddia edilen Atlas globalin Türkiye içerisinde 4 sefer yaptığını göstermesine karşılık bu seferlerin gerçekleşmediği de iddia edildi. İddialara göre Atlas globalin kalan 12 uçağıyla Rusya’dan Antalya’ya ve Rusya’dan Bodrum’a şeklinde bir anlaşma yaptığı ve bu anlaşmanın başlayacağı Nisan ayının sonuna kadar uçakların boş kalmaması için Kıbrıs’a idareten uçuşlar düzenleyeceği iddia edildi.

2014 senesinde Rusya’dan gelen bir çift İstanbul’dan İzmir’e olan uçuşlarını Atlas global ile gerçekleştirmiştir. Bu uçuşa başlamadan teslim ettikleri bavullarını yolculuk sonrası bavullarının kaybolması sonrası Atlas globale tazminat davası açmışlardır. Açılan bu davada çift haklı bulunarak, Atlas globale ceza ve tazminat ödeme kararı verilmiştir. İddialara göre Atlas global bu parayı ödemekte bile zorlanmaktadır.Kıbrıs’a Sefer Durdurma Planımız Yok

 Atlas global battı mı? Sorularına ve yapılan iddiaların Kıbrıs konusu üzerine Atlas globalin ticari müdür yardımcısı Nevzat Arşan, Kıbrıs’a seferleri tamamen durdurmayacaklarına dair bir açıklama yaptı. Atlas globalin iç hatlarda İstanbul’dan kalkan Antalya, İzmir, Bodrum, Dalaman ve Trabzon seferlerinin sorunsuz bir şekilde devam edip gerçekleşeceğini belirtirken. Atlas globalin uçak problemi olmadığını ve Mayıstan sonra 4 uçağın daha filoya katılacağını ekledi. Nevzat Arşan, Atlas globalin son yıllarda ki başarı ile büyümesi sonucu rakiplerin böyle iddialar ile Atlas globale karşı bir savaş açıldığını söylemektedir. “Rakipler saldırmaya başladı.” İfadelerini de kullanmaktan çekinmedi.