LÜTFEN BEKLEYİNİZ
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?

Fırsat Uçuşlarını Kaçırmayın

Ankara İstanbul Uçak Bileti | En Uygun Uçak Bilet Fiyatları

Ankara ve İstanbul şehirleri Türk hava taşımacılığı sektöründe büyük öneme sahiptirler. Yolcular hem iç hat uçuşlarında hem de dış hat uçuşlarında yoğun olarak bu iki hava limanını kullanmaktadırlar. Ankara Istanbul uçak bileti alacak olan yolcular bu konuda şanslıdırlar. Çünkü bir çok hava yolcu şirketi bu şehirleri kullandıklarından Ankara Istanbul uçak bileti fiyatları genelde ekonomik olmaktadır.

Ankara Istanbul uçak bileti almak isteyen yolcular belirli firmaları kontrol ederek işlemleri hızlandırabilirler. Ankara Istanbul uçak bileti için Atatürk hava limanına THY, Sabiha Gökçen hava limanına ise Pegasus, Anadolu Jet ve Bora Jet uçmaktadır. Firmaların uçuşları düzenleme hakları kendilerindedir. Yani ilerleyen zamanlarda bu uçuşlarda değişiklikler olabilir.

ankara istanbul uçak bileti

 

Ankara Istanbul uçak bileti alırken püf noktalar

  • Öncelikle imkanınız var ise  Ankara Istanbul uçak bileti ni  erken almaya çalışın. Çünkü uçak ne kadar dolu olursa fiyatları da o kadar yüksek olabilir.
  • Uçak bileti kampanyaları takip ederek indirimli Ankara Istanbul uçak bileti alabilirsiniz.
  • Öğrenci, asker, 65+ yaş üstü gibi özel durumlara indirim var mı kontrol edin. Bazen hava yolları oldukça güzel indirimler yapabiliyor. Tabi bu her zaman geçerli bir durum değil. İndirim hiç uygulanmayabilir de.
  • Ek hizmetler (Koltuk seçimi, ek bagaj, yemek seçimi vb) işlemlerinizde bazı zamanlarda hava yolu biletleme işlemi yapılırken indirim sağlamaktadır. Daha sonra yaptığınızda daha yüksek bir meblağ ödememek için biletleme esnasında bu hakkı değerlendirebilirsiniz.
  • Aktarmalı bir Ankara Istanbul uçak bileti alacaksanız, aktarma süreleri ve hava limanlarını 2 kere kontrol etmenizde yarar vardır.

ANKARA ŞEHİR MERKEZİNDEN HAVALİMANINA ULAŞIM

Özel Araç

Şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunmaktadır.Açık ve kapalı olmak üzere 4100 kişilik otoparkı mevcuttur.

Belko Air

Kızılay, Sıhhiye, Ulus, AŞTİ, Gar ve Pursaklar noktalarından 00:00 ile 06:00 arası saatte bir diğer saatlerde yarım saatte bir kalkmaktadır.

Taksi
Mesafenin fazlalığından kaynaklı pahallı bir ulaşım olacaktır. Ankara’nın her mahallesinden 24 saat çalışan taksi bulmanız mümkündür.

Araç Kiralama

Birçok firmanın ofisleri bulunmaktadır.

ATATÜRK HAVA LİMANINDAN İSTANBUL ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

 Ankara Istanbul uçak bileti aldıktan sonra İstanbul Atatürk hava limanından şehir merkezine ulaşım bilgilerini buradan öğrenebilirsiniz.

Taksi,

Atatürk Hava limanından şehir merkezine ulaşım en hızlı seçeneklerden biri taksi. Ancak İstanbul için en önemli durum trafiğin yoğunluğu olacaktır. Gideceğiniz semte bağlı olarak fiyatları değişecektir.
Hava taş,

Atatürk Hava limanından İstanbul’da birçok semtine ulaşımınızı Hava taş otobüsleri ile sağlayabilirsiniz.
Otobüs, TH-1, Yeni kapı’dan ise YH-1 numaralı otobüslerle taksime kadar ulaşabilirsiniz.
Metro,

Yeni kapı, Aksaray, Fatih, Top kapı, Esenler Otogarı gibi birçok noktadan geçen metro Hava limanına gitmek için trafik yoğunluğundan etkilenmediği için tercih edebileceğiniz en hızlı ulaşım olacaktır.
Araç Kiralama,

Hem hava limanında hem de şehrin merkezi ofisleri bulunan AVIS, Budget, Europcar gibi firmalardan araç kiralayarak da hava limanına ulaşabilir, dilerseniz kiraladığınız aracı uçağınıza binmeden önce yine bu firmaların hava limanında bulunan şubelerine teslim edebilirsiniz.

SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANINDAN İSTANBUL ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

 Ankara Istanbul uçak bileti aldıktan sonra İstanbul Sabiha Gökçen hava limanından şehir merkezine ulaşım bilgilerini buradan öğrenebilirsiniz.

Taksi,

Sabiha Gökçen Hava limanından şehir merkezine ulaşımın en hızlı seçeneklerden biri taksi. Ancak İstanbul için en önemli durum trafiğin yoğunluğu olacaktır. Bulunduğunuz semte bağlı olarak fiyatları değişecektir.
Havataş,

Sabiha Gökçen Hava limanından İstanbul’da birçok semtte ulaşımınızı Havataş otobüsleri ile sağlayabilirsiniz.
Otobüs,

4. Levent yönünde E3 ve 122H, Bostancı yönünde E9, Kadıköy yönünde E10 ve E11, Altuni zade ve Ümraniye yönünde E18, Uzun çayır Metrobüs yönünde 16S, Pendik için KM20 ve 132H numaralı otobüsler ile Cevizli Kartal Metro yönünde KM22 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.
Araç Kiralama,

hem hava limanında hem de şehrin merkezi ofisleri bulunan AVIS, Budget, Europ car gibi firmalardan araç kiralayarak da hava limanına ulaşabilir, dilerseniz kiraladığınız aracı uçağınıza binmeden önce yine bu firmaların hava limanında bulunan şubelerine teslim edebilirsiniz.

Ankara Istanbul uçak bileti için bu sayfadan işlem yapabilirsiniz ya da en uygun Ankara Istanbul uçak bileti için ücretsiz çağrı merkezimizden işlem yapabilirsiniz.

PlusFly Uçak Bileti