Anadolu jet yolcu taşıma kuralları

Anadolu jet yolcu taşıma kuralları

Anadolu jet yolcu taşıma kuralları

Anadolu jet yolcu taşıma kuralları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Uçak bileti satın almak için Anadolu jet uçak bileti sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Anadolu Jet Çocuk Yolcu Taşıma Kuralları

Çocuğunuzun yalnız başına seyahat etmesini istiyorsunuz evet bu gibi durumlar hepimizin başına gelebiliyor fakat hava yolları bu gibi durumlar için bazı kurallar koymuş durumda size bu konulardan biraz bahsetmek istiyoruz. 7 ve 11 yaş arasındaki çocuklarınızın yanlarında herhangi bir yetişkin yolcu olmadan seyahat edebilirler bunda bir sakınca yoktur fakat çocuğun sorumluları mesela bir aile bireyinin izni gerekmektedir. Çocuğu hava limanına ailesinden birisinin uçuştan önce çocuk yolcuyu hava limanına getirmeleri ve uçak havalana na dek beklemeleri gereklidir.

Hava limanına gelip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra çocuğunuzu bu konuda görev verilmiş personele verirsiniz. Bu personel çocuğunuzun uçağa binene kadar yanında olur. Daha sonra koltuğuna oturtur ve kabin ekibine emanet ederek uçaktan ayrılır. Bundan sonrası kabin ekibinin sorumluluğundadır.

Uçak inene kadar kabin görevlileri çocuğu gözetim altında tutar. Daha sonra çocuğu uçağa bırakan kişinin çocuğu hava limanından teslim alacak kişiyi kim olarak belirtmişse yer hizmetleri ekibi çocuğu bu kişiye imza almak suretiyle teslim etmektedir. Bu refakat için hava yolu sizden hava limanında ücret talep etmektedir. 0-7 yaş arası yolcular ise hiçbir şekilde uçuşa tek başına kabul edilmemektedir.

Anadolu Jet ile Hamile Yolcuların Taşınması

Diyelim ki yolculuk yapacak yolcunuz ya da siz hamile ya da gebesiniz tabi ki yolculuk yapmak herkes gibi sizin de hakkı fakat bebeğinizin sağlığı için Anadolujet uçak bileti alırkan bazı kurallarına uymanız gerekmekte bunlara örnek verecek olursak gebeliğinizin ilk 28 hafta içerisinde iseniz her hangi bir rapor ibraz etmeden uçuşa kabul edilirsiniz. İkiz olmayan bebekleriniz için 28-35 doktorunuzdan alacağınız gebe olarak uçuşunuz da bir mani olmadığı yazılı bir rapor almanız mecburidir.

36 haftadan itibaren ise maalesef üzülerek söylüyoruz ki rapor dahi alsanız uçuş ekibi sizi uçuşa kabul etmeyecektir. Fakat bebeğiniz ikiz, üçüz yada dördüz ise ve gebeliğinizin 28-31 haftasında uçuş yapma gibi bir düşünceniz var ise gebeliğiniz boyunca size yardımcı olan doktordan uçmaya mani olmadığını anlatan bir doktor raporu almaları lüzumludur. Bu gibi yolcularımız maalesef 32 hafta itibariyle doktordan rapor dahi alsalar bebeklerinin sağlığı düşünülerek uçuşa mutlaka alınmazlar. Bu konuyla alakalı kesinlikle bilmeniz gereken bir mevzuu ise raporun tarihinin en geç 7 gün öncesinde alınmış olması gerçeğidir.

Anadolu Jet Rahatsız ve Özürlü Yolcuların Taşınması

Göz ve Kulağında özür olan yolcular

Bu durumda olan yolcular için de hava yolları bazı kurallar koymuştur. Göz veya kulağınızdan kaynaklı bir engeliniz bulunabilir. Bu gibi durumlarda refakatçi olmadan uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu engellerin her ikisini de yaşıyorsanız maalesef refakatçi eşliğinde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hareket etmekte güçlük çeken yolcular

Diyelim ki Anadolujet bilet sahibi  yolcunuz hareket etmekte güçlük çekiyor bu yolcunuzun uçuşa kabul edilmesi için şu ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer yolcunuz güvenlik, yeme, içme gibi ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda ise uçuşa kabul edilmemektedir. Fakat uçağa biniş, iniş ve lavabo gibi ihtiyaçlarda kabin memurları yardımcı olacağı için uçuşa kabul edilmektedir.


Rahatsız yolcular

Herhangi bir rahatsızlığınız var fakat uçuş yapmanız gerekiyor işte bu noktada bu yazımızı iyi okumalısınız. Doktorunuzdan 10 günü aşmaması şartı ile uçmanız da her hangi bir maninin olmadığı hakkında bilgiler bulunan bir rapor almanız gerekmektedir. Eğer bu rahatsızlık yolcunun tek başına seyahatine engel bir durum oluşturuyor ise yer hizmetleri yolculuğunuzun yanında refakat edecek birisinin olmasını talep edebilmektedir.

Bebek yolcuların seyahatleri ile ilgili bilgiler

Yolculuk yapacaksınız bebeğiniz var ve bebek yolcuların seyahati ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğiniz ile ilgili tereddütleriniz mi var? Sakin olun kolaybilethatti.com sizin her zaman yanınızda. Şimdi gelelim bebekler için Anadolujet uçak bileti ile ilgili size ihtiyacınız olan bilgilere. 0-2 yaş arası olan yolcular bebek statüsündedir ve bebek biletiyle yolculuk yapmaları gerekir bebek yolcular annelerinin kucağında bebek kemeri takmak suretiyle yolculuk yapabilirler. Fakat burada şu konuya dikkat etmek gerekir. Bir yetişkin kucağında bir bebek götürebileceği için sakın bir yetişkine 2 bebek yolcu bilet almayın çünkü bu şekilde uçamazsınız. Eğer buna benzer bir durumla karşı karşıya iseniz bebeğin birine çocuk bileti almalısınız.

Bebeğiniz normal koltuğa oturabilecek kadar büyükse dilerseniz pusette getirebilirsiniz. Bebeğiniz doğalı 48 saati geçmemiş ise yolculuk yapamaz. 2 – 7 günlük ise doktorunuzdan kesinlikle uçuşta sağlık bakımından sıkıntı olmayacağına dair bir rapor almalısınız. AnadoluJet bebek yolcu ile ilgili size vereceğimiz bilgiler bu kadar dilerseniz daha detaylı bilgiyi www.anadolujet.com internet sayfasından edinebilirsiniz.

Anadolu Jet Evcil Hayvan Taşınması hakkında kurallar

Hava yolu uçuşlarında evcil hayvanları taşımaktadır. Fakat taşımanın gerçekleşmesi için size sunmuş olduğu bazı kuralları yerine getirmeniz esastır.

  • Hava yolu tüm hayvanları taşımıyor buna belirli kısıtlama getirmiş durumdadır buna göre firma sadece köpek, kuş ve kedi taşımaktadır.
  • Evcil hayvanınız kuş, kedi veya köpek ise uçuşa kabulü için gerekli sağlık ve aşı evraklarınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Evcil hayvan rezervasyonunuzu bilet alım esnasında yada uçuştan en geç 6 saat öncesine kadar yapılmış olması gereklidir.
  • Diyelim ki hayvanınızı kabin içinde taşımayı düşünüyorsunuz işte bu noktada hayvanınızın kaybolmaması için üzerine isim, soy isim, adres ve telefon gibi bilgileri yazılı olmalı ve kafesinizin ölçülerinin 23*40*55 cm ölçülerinden büyük olmamalıdır. Hayvanın içinde bulunduğu kafes ağırlığı dahil olmak üzere toplam 8 KG yi geçmemelidir.
  • Gebe olan hayvanların seyahat edilmesine müsaade edilmemektedir.
  • Ayrıca bazı tehlikeli köpek cinslerinin taşıması da diğer yolcuların zarar görme riski ve uçuş güvenliği düşünülerek izin verilmemektedir. Başlıca bu köpek cinsleri Pitbull terrier, staffordshire, doberman, japanese v.b köpek cinsleridir. Bu konuda daha detaylı bilgi alman için Anadolu jet hava yolları ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için Anadolujet iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.