En Uygun & Ucuz Amasya Uçak Bileti İletişim


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Amasya uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Amasya Şehrinde Gezilecek Yerler

Amasya şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Amasya Şehri Hakkında

Amasya şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tarihi olarak birçok efsaneye ev sahipliği yapmış, oldukça şirin bir şehir demenin yanlış olmayacağını düşünüyoruz. Hepimizin bildiği Ferhat ile Şirin’e ev sahipliği yapmıştır. Tarih turizmi yerli ve yabancı turistlerin ilgilisine maruz kalmaktadır. Yakın tarihe bakarsak eğer bu seferde Amasya Genelgesi ile bağımsızlığımızın ve bütünlüğümüzün temelini de burada atmış olduğumuzu göreceğiz. Amasya’ya; iş olabilir, ziyaret olabilir ya da gezip görmek için olabilir Amasya uçak bileti sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.


En Ucuz Amasya Uçak Bileti

Amasya şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Amasya Uçak Bileti İletişim 0850 500 0 777

Uçak Bileti İletişim : 0850 500 0 777

Amasya Uçak Bileti İletişim numarası 0850 500 0 777 dir. Amasya Uçak Bileti Telefon Numarası ile Sun Express, Pegasus, Thy, Anadolu jet uçak biletlerini alabilir ve değiştirebilirsiniz.

Amasya Pegasus Uçak Bileti Telefon (0850) 500 07 77
Amasya THY Uçak Bileti İletişim (0850) 500 23 11
Amasya Sun Express Uçak Bileti Telefonu (0850) 707 01 62
Amasya Bilet Alma Telefonu (0850) 707 03 78

 

Amasya’dan henüz yurt dışına direkt olarak uçuş bulunmamaktadır. Şehir Tokat, Samsun gibi şehirlere yakın olduğu için oralardan alternatif uçuşlara destek olabilmektedir. Örneğin; Samsun’dan bazı dış hat noktalarına direkt olarak uçuş bulunmaktadır. Eğer aktarma yapmak istemiyorsanız , Samsun-Amasya arası kara yolu kullanabilirsiniz birçok yolcu bu şekilde yolculuk yapmaktadır. Amasya uçuşları nüfusa oranla iç hatlarda İstanbul’a uçuş gerçekleşmektedir. İstanbul iki hava limanına da yolculuk yapılabilir.

Amasya’ya Türk hava yolları, Pegasus ve Anadolu Jet hava yolları ile uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Firmalar İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk hava limanına direkt olarak Amasya uçak bileti satışı yapmaktadırlar. Bazı yolcularımız ise eğer çok uzak bir yerden geliyorlarsa Trabzon, Samsun, Ordu ve Tokat hava limanlarını tercih edebilmektedir. En azından oralara direkt uçuş yapıp kara yolu ile Amasya’ya geçilebilmektedir. Amasya uçak bileti alırken bu bilgiler lazım olabilir.


Havalimanından Amasya Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Amasya havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Amasya Merzifon hava limanı firma servisleri

THY ve Pegasus firmalarının iniş saatlerini takip edecek şekilde düzenlenmiş servisleri vardır. Çorum, Erbaa ve Amasya’ya servisler bulunmaktadır.

Amasya Merzifon hava limanı taksi ulaşımı

Hava limanı ile şehir merkezi arası 46 km olduğu için taksi ulaşımı uygun fiyatlar olmayacaktır ama 24 saat çalışan taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amasya Merzifon hava limanı araç kiralama

Hava limanı içerisinde araç kiralama ofisleri vardır. Sima ve Avis firmalarından hava limanından aldığınız araçları şehir merkezindeki ofislerine teslim edebilirsiniz.

Amasya Merzifon Hava Limanı

Amasya Merzifon hava limanı Amasya ve Çorum’un ulaşımını kolaylaştırmak için hemen hemen orta bir bölgede yer almaktadır. Amasya’ya 45 km, Çorum’a 63 km ve Merzifon’a 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bunun dışında Tokat ve Samsun yolcuları da bu hava limanını kullanmaktadır. Amasya’da İstanbul’a karşılıklı olarak uçuşlar bulunmaktadır.

Amasya Merzifon hava limanı 2008 yılında hizmete girmiştir. Sivil/ Askeri kategoride yer alan hava limanının üçlü IATA kodu “MZH” dir. Hava limanına ait 132 araçlık otopark bulunmaktadır.

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak Bileti sayfasına göz atabilirsiniz.

Amasya Hava Durumu

Gün
Maks
Min

PlusFly Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

PlusFly Uygulama İndir
Amasya Haritada Göster

Amasya

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 16 dakika
  • Ankara 51 dakika
  • İzmir 1 saat 32 dakika
  • Antalya 1 saat 18 dakika
  • Adana 1 saat 2 dakika
  • Bursa 1 saat 16 dakika
  • Van 1 saat 25 dakika