En Uygun & Ucuz Ağrı Uçak Bileti İletişim


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Ağrı uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Ağrı Şehrinde Gezilecek Yerler

Ağrı şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Ağrı Şehri Hakkında

Ağrı şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

145.00 nüfuslu ve plaka kodu 04 olan Ağrı rakım bakımından çok yüksek olduğundan Türkiye’nin en soğuk illerinden birisi olma özelliği taşımaktadır. Bu yüksekliğin sebebi yaklaşık 5137 metre ile ülkemizin en yüksek dağı bu şehirde olmasından dolayıdır. Büyük Tufandan kaçan Peygamber Nuh un gemisiyle karaya çıktığı yer olarak dini inançlarda yer edinmektedir. Dağcılar için önemli bir dağ olan ağrı dağı ayrıca zorluk derecesi olarak ülkemizin en zor tırmanış yapılabilen dağıdır. Ağrı dağı dışında olarak Ağrıda gezebileceğiniz yerler arasında İshak Paşa Sarayı bulunmaktadır. Bu Saray Osmanlı imparatorluğunun yaptırdığı en görkemli saraylardan birisi olma özelliği taşımakta ve lale devri yapıtı olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca görmeniz gereken yerler arasında Meya Mağaraları, Meteor çukuru ve Nuh un gemisi de yer almaktadır.

Ağrının iklimi karasal özellik taşımakta olup oldukça soğuktur, kış ayları bol yağışlı yazları ise kurak bir iklime sahiptir.Başlıca ilçelerini sıralayacak olursak Diyadin, Eleşkirt, Doğu Beyazıt, Hamur, Patnos, Tutak ve Taşlıçay dır. Ağrı şehrinde turizm önemli bir geçim kaynağı olup turizm dışında hayvancılık ve tarımla sağlanmaktadır. İbrahim Çeçen Üniversitesi de bulunan şehirde eğitime de gerekli önem verilmektedir. Siz de Ağrı uçak bileti alarak bu harika şehri görebilirsiniz.


En Ucuz Ağrı Uçak Bileti

Ağrı şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Ağrı Uçak Bileti İletişim 0850 500 0 777

Uçak Bileti İletişim : 0850 500 0 777

Ağrı Uçak Bileti İletişim numarası 0850 500 0 777 dir. Ağrı Uçak Bileti Telefon Numarası ile Sun Express, Pegasus, Thy, Anadolu jet uçak biletlerini alabilir ve değiştirebilirsiniz.

Ağrı Pegasus Uçak Bileti Telefon (0850) 500 07 77
Ağrı THY Uçak Bileti İletişim (0850) 500 23 11
Ağrı Sun Express Uçak Bileti Telefonu (0850) 707 01 62
Ağrı Bilet Alma Telefonu (0850) 707 03 78

Ağrı uçuşları İstanbul’a ve Ankara’ya direkt olarak gerçekleşmektedir. Ağrı uçak bileti için ise şimdilik Türk hava yolları ve Anadolu Jet hava yolları ile uçuş bulabilirsiniz. Eğer Türkiye ya da Dünya üzerinde farklı bir noktaya uçuş yapmak isterseniz aktarmalı olarak İstanbul ve Ankara’dan uçuşlar yapılmaktadır.


Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ağrı havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Ağrı Hava limanı taksileri ulaşımı

Hava limanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi hesaplı ve hızlı bir ulaşım olacaktır. 24 saat hizmet veren taksiler bulunmaktadır.

Ağrı Hava limanı belediye otobüsleri

Uçak iniş saatlerinin akabinde kalkışı olan belediye otobüsleri bulunmaktadır.

Ağrı Hava limanı araç kiralama

Şehir merkezinde ve hava limanı içerisinde araç kiralama ofisleri vardır. Aydın oğlu ve Aziz oğlu firmalarından hava limanından aldığınız araçları şehir merkezindeki ofislerine teslim edebilirsiniz.

Ağrı Hava Limanı

Ağrı hava limanı şehir merkezine yakın hava limanlarından birisidir. 1994 yılında yapılmış olup 97 senesinde hizmete girmiştir. Henüz dış hatlara uçuş bulunmayan hava limanının üçlü IATA kodu “AJI” dır. Ağrı uçak bileti alırken bu bilginin yardımı dokunabilir. Şimdilik Ankara ve İstanbul’a uçuşlar bulunmaktadır.

Teknik özelliklerine bakacak olursak da şehir merkezine oldukça yakındır. Otopark’ı bulunmaktadır. Hava limanının tam ismi ise “Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı” dır.

 

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak Bileti sayfasına göz atabilirsiniz.