LÜTFEN BEKLEYİNİZ
Hoşgeldiniz, nereye uçmak istersiniz?

En Uygun & Ucuz Adana Uçak Bileti


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Adana uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Adana Şehrinde Gezilecek Yerler

Adana şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Adana Şehri Hakkında

Adana şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Adana şehir olarak Akdeniz bölgesinde yer alan ülkemizin en önemli ve büyük şehirleri arasında yer alır. Türkiye’nin en büyük 6. büyük şehri olma özelliğini taşıyan Adana şehir toplam nüfusu ise 2.183.166 dır. Adana şehir konumundan bahsedecek olursak deniz yaklaşık mesafesi 35 km olup merkezinde deniz yoktur. Şehirdeki vatandaşlar geçimlerini daha çok pamuk yetiştirerek ve satarak sağlamaktadırlar. Adana şehri sınırlarında hava limanı mevcut ve yoğun olarak kullanılmaktadır

Adana şehir olarak 3.45 milyona varan nüfusu ile Türkiye’nin nüfusu en fazla olan şehirlerimiz arasında yer alır. Ayrıca toprak olarak ta büyük şehirlerimizden bir tanesidir. Kış aylarında Akdeniz ikliminden dolayı kar yağışı görünmesi çok nadir olup. Yaz aylarında da bunaltıcı sıcaklıklarıyla bilinir.
Adana’da sizlere önereceğimiz gezebileceğiniz yerler de şu şekildedir. Tepe bağ oyuğu en eski şehir olarak bilinir ve Çukurova civarlarındadır, egzotik manzaralarıyla büyüsüne kapılacağınız Seyhan nehri, Taşköprü roma döneminden günümüze ulaşan eserlerdendir, Kazancılar çarşısı ise ünlü büyük saat civarındadır, Ramazan oğulları konağı, bölgenin en büyük hamamlarından biri olan çarşı hamamı, ırmak hamamı özelliği suyu nehirden gelmesidir, ayrıca 1700 lu yıllarda yapılan Yeni cami de Adana da görünmesi gereken önemli yerlerdir.
Adana’nın en büyük beş ilçesini sayarak ölürsek Karaisalı, Yüreğir, Seyhan, Sarı çam ve Çukurova dır. Adana şehir olarak hava limanı, demir yolu ve kara yolu ile seyahat edebilirsiniz. Adana’da iki adet hava limanı bulunmaktadır bunlardan birincisi Şakir paşa hava limanı ve İncirlik hava limanıdır bu hava limanı askeri araçla kullanılmaktadır. Şehir içinde en fazla kullanılan ulaşım şekli ön üç istasyonu bulunan metro dur. Hava limanı ile ilgili detaylı bilgi için Adana Şakir Paşa Hava Limanı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


En Ucuz Adana Uçuşları

Adana şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Adana uçak bileti alarak Türkiye’nin birçok noktasına aktarmasız olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir dışında Trabzon, Van, Antalya gibi şehirlere de direkt uçuş bulunmaktadır. Sadece iç hatlara değil dış hatlarda da birçok noktaya direkt uçuş bulunmaktadır. Bu açıdan Türkiye’nin sınır kapısı niteliği taşıyan bir hava limanı desek yanlış olmaz.

Adana şehir olarak gelişmiş ve yüksek nüfusa sahip olduğu için, yıl içerisinde çok fazla uçuş karşılamaktadır. Bu yüzden de fiyat rekabeti yüksek bir destinasyondur. Özel günlerde ve dönemlerde Adana uçak bileti erkenden tükenmektedir.

 


Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Adana havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Adana hava limanına belediye otobüsleri ile ulaşım

Belediyenin sahip olduğu otobüslerden 135 ve 159 numaralı otobüslerle sağlanmaktadır. 135 numaralı otobüs aracılığı ile her gün saat sabah 06:00 – 23:00 aralığında saatte bir olarak, 159 Numaralı otobüs aracılığı ile de Seyahat Uygulama Hastanesi ile Adana Şakir Paşa hava limanı arasında karşılıklı olarak yine her saat başı sabah 06:00 – 19:00 saatleri arasında belediye otobüsü ulaşım sağlanmaktadır.

Adana hava limanına dolmuş ve minibüsler ile ulaşım

Hava limanı nizamiye çıkışından şehir merkezine hareket eden dolmuşlar bulabilirsiniz.

Adana hava limanına taksi ulaşımı

Şehir merkezine ulaşırken daha rahat bir ulaşım şekli olan taksi kullanabilirsiniz.  Taksi ile yaptığınız ulaşımın ücreti yaklaşık olarak 32 TL civarında olmaktadır.

Adana hava limanına hususi araba ile ulaşım

Şehir merkezinde özel araçla gezmek isteyenler için toplam 9 adet araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Ayrıca 570 araç kapasiteli açık otoparkı bulunmaktadır. Şehir merkezi özel aracınızla 10-15 dakika arası mesafededir.

Adana hava limanı ile Mersin arası ulaşım

Adana hava limanından Mersin’e Havaş servisleri ile ulaşım

Adana hava limanından Tarsus ve Mersin’e servisler bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Adana hava limanı ile Osmaniye arası ulaşım

Adana hava limanından Osmaniye’ye Havaş servisleri ile ulaşım

Adana hava limanından Osmaniye’ye  servisler bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak Osmaniye’ye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 1 buçuk saat sürmektedir.

 

Adana Hava Durumu

Gün
Maks
Min
Cum
25°C
12°C
Cts
22°C
15°C
Paz
17°C
13°C
Pts
18°C
10°C
Sal
17°C
7°C

PlusFly Mobil Uygulamamızı Hemen İndirin

AppStore ve Google Store mağazalarından hemen uygulamamızı indirin, birçok uçak bileti kampanyalarından anında yararlanın.

Adana Haritada Göster

Adana

Uçuş Süreleri

  • İstanbul 1 saat 26 dakika
  • Ankara 1 saat 1 dakika
  • İzmir 1 saat 29 dakika
  • Antalya 1 saat 2 dakika
  • Bodrum 1 saat 26 dakika
  • Dalaman 1 saat 16 dakika
  • Trabzon 1 saat 16 dakika