En Uygun & Ucuz Adana Uçak Bileti İletişim


Hızlı Erişim

Aşağıda ki hızlı erişimleri kullanarak Adana uçak bileti ile ilgili içeriklere anında ulaşın.


Adana Şehrinde Gezilecek Yerler

Adana şehrinde gezilece ve görülecek yerleri sizin için derledik. Şehir içerisinde ki popüler yerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Adana Şehri Hakkında

Adana şehri hakkında ki tüm detayları aşağıdan okuyabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Adana şehri Akdeniz bölgesinde yer alan ülkemizin en önemli ve büyük şehirleri arasında yer alır. Türkiye’nin en büyük 6. büyük şehri olma özelliğini taşıyan Adana’nın toplam nüfusu ise 2.183.166 dır. Adana şehrinin konumundan bahsedecek olursak deniz yaklaşık mesafesi 35 km olup merkezinde deniz yoktur. Şehirdeki vatandaşlar geçimlerini daha çok pamuk yetiştirerek ve satarak sağlamaktadırlar. Adana şehri sınırlarında hava limanı mevcut ve yoğun olarak kullanılmaktadır. Adana uçak bileti sorgulamak ve satın almak için yukarıdaki arama formundan faydalanabilirsiniz.

Adana 3.45 milyona varan nüfusu ile Türkiye’nin nüfusu en fazla olan şehirlerimiz arasında yer alır. Ayrıca toprak olarak ta büyük şehirlerimizden bir tanesidir. Kış aylarında Akdeniz ikliminden dolayı kar yağışı görünmesi çok nadir olup. Yaz aylarında da bunaltıcı sıcaklıklarıyla bilinir.
Adana’da sizlere önereceğimiz gezebileceğiniz yerler de şu şekildedir. Tepe bağ oyuğu en eski şehir olarak bilinir ve Çukurova civarlarındadır, egzotik manzaralarıyla büyüsüne kapılacağınız Seyhan nehri, Taşköprü roma döneminden günümüze ulaşan eserlerdendir, Kazancılar çarşısı ise ünlü büyük saat civarındadır, Ramazan oğulları konağı, bölgenin en büyük hamamlarından biri olan çarşı hamamı, ırmak hamamı özelliği suyu nehirden gelmesidir, ayrıca 1700 lu yıllarda yapılan Yeni cami de Adana da görünmesi gereken önemli yerlerdir.


En Ucuz Adana Uçak Bileti

Adana şehri için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizin için derledik. Aşağıda ki bölümden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Adana uçak bileti alarak Türkiye’nin birçok noktasına aktarmasız olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir dışında Trabzon, Van, Antalya gibi şehirlere de direkt uçuş bulunmaktadır. Sadece iç hatlara değil dış hatlarda da birçok noktaya direkt uçuş bulunmaktadır. Bu açıdan Türkiye’nin sınır kapısı niteliği taşıyan bir hava limanı desek yanlış olmaz. Adana’dan Diyarbakır’a Borajet seferler düzenlemekteydi fakat firmanın faaliyetlerine son vermesi ile birlikte malesef bu uçuşlar geçtiğimiz yıllarda son buldu.

Adana şehir olarak gelişmiş ve yüksek nüfusa sahip olduğu için, yıl içerisinde çok fazla uçuş karşılamaktadır. Bu yüzden de fiyat rekabeti yüksek bir destinasyondur. Özel günlerde ve dönemlerde Adana uçak bileti erkenden tükenmektedir.

Adana Uçak Bileti İletişim

Adana şehrinde satın almış uçak biletinin iptal ve değişiklik gibi işlemlerin yanında planladığınız seyahat için uçak bileti satın almak gibi bir amaçla Adana Uçak Bileti İletişim numaralarını arayabilirsiniz. Bu bağlamda acentemizin müşteri hizmetleri numarasını arayarak başta THY hava yolu firması olmak üzere Pegasus, Anadolu jet, Sun Express gibi tüm hava yolu şirketlerinin uçak biletlerini 0850 500 0 777 nolu numarayı arayarak satın alabilirsiniz. Uçak bileti iletişim bağlantısına giderek uçak bileti iletişim bilgileri hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

 


Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Adana havalimanından şehir merkezine ulaşım ile ilgili tüm detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz. Çeşitli alternatif güzargahla varmak istediğiniz noktaya en kısa sürede varınız.

Adana Belediyesi Hava limanı Otobüsleri

Adana Büyük Şehir Belediyesi tarafından şehir merkezinden hava limanına ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Bu seferler belediyenin sahip olduğu otobüslerden 135 ve 159 numaralı otobüslerle sağlanmaktadır. 135 numaralı otobüs aracılığı ile her gün saat sabah 06:00 – 23:00 aralığında saatte bir olarak, 159 Numaralı otobüs aracılığı ile de Seyahat Uygulama Hastanesi ile Adana Şakir Paşa hava limanı arasında karşılıklı olarak yine her saat başı sabah 06:00 – 19:00 saatleri arasında Belediye Otobüsü ulaşım sağlanmaktadır. En ekonomik ulaşım şekli olarak göze çarpan otobüs ulaşımını Adana Uçak Bileti alarak yapacağınız seyahatlerde size önereceğimiz hava limanı ulaşım şekli olacaktır, belediye otobüslerinin fiyatı 2 TL’dir.

Adana Hava limanı Dolmuş ve Minibüsler

Belediye otobüsleri bu kadar yaygınlaşmadığı zamanlarda toplu taşıma aracı olarak dolmuş ve minübüsler daha fazla kullanılmakta idi fakat Belediyelerin gelişmiş otobüs ağına ulaşmaları ile bu ulaşım şekli zamanla geçerliliğini yitirmeye yüz tuttu. Adana’da oldukça azalan bu ulaşım şekli ile hala Adana Şakir Paşa hava limanına gitmeniz mümkün. Adana meydandan 1 numaralı dolmuşa binerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bunun dışında Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından şehir merkezi dolmuşlarını kullanmak suretiyle Adana hava limanına ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Adana Hava limanı Taksi Ulaşımı

Hava limanına ulaşırken daha rahat bir ulaşım şekli olan Taksi kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en yakın taksi durağını aramak yada yolda gördüğünüz Taksiyi çevirerek binmek olacaktır. Fakat taktir edersiniz ki diğer ulaşım şekillerine göre fiyatı biraz daha yüksek olacak ve ekonomik bir seçenek olmayacaktır. Taksi ile yaptığınız ulaşımın ücreti yaklaşık olarak 32 TL civarında olmaktadır.

Hususi Araba ile ulaşım

Hava limanı ulaşımı hakkındaki yazımızda Hususi bir aracınız olmadığını düşünerek sizlerle bu bilgiyi paylaştık. Fakat Adana Şakir Paşa Hava Limanı’na ulaşımınız da sizin ya da her hangi bir tanıdığınızın arabasını kullanarak yapmak isterseniz, bunun için bulunduğunuz yerden Hava limanı tabelalarını takip etmek en iyi seçenek olacaktır. Bu ulaşımın süresinden bahsedecek olursak, yaklaşık olarak hızınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilmek şartıyla 15 dakikadır. Bu bilgilerin hava limanı ulaşımında yararlı olacağını umuyor iyi yolculuklar diliyoruz.

Adana hava limanı ile Mersin arası ulaşım

Adana hava limanından Mersin’e Havaş servisleri ile ulaşım

Adana hava limanından Tarsus ve Mersin’e servisler bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Adana hava limanı ile Osmaniye arası ulaşım

Adana hava limanından Osmaniye’ye Havaş servisleri ile ulaşım

Adana hava limanından Osmaniye’ye  servisler bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak Osmaniye’ye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 1 buçuk saat sürmektedir.

Adana Şakir Paşa Hava Limanı

Hava limanın ismi Şakir Paşa dır. Adana Şakir Paşa Hava Limanı Adananın merkezine yaklaşık 15 km olan Seyhan ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Hava limanında iç ve dış hat terminallerine ilaveten kargo terminali de hizmet vermektedir. Oldukça büyük ve gösterişli olan hava limanının iç hatlar terminalin de bebek bakım odası, beklerken çayınızı yudumlayacağınız bir kafe, araç kiralama ofisleri ve arabalarınızı park edebileceğiniz bir otopark malesef barındırmamaktadır.

Dış hatlar terminalinde ise pasaport kontrolü yapılması için pasaport kabinleri, kayıp eşyalar için başvurabileceğiniz ofis, ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir kafe, ve vize kontrollerinin yapıldığı bir vize bankosu, araba kiralama ofisler ve otopark bulunmaktadır. Adana’dan Türkiye’nin bir çok yerine direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

Çevre iller ve ilçeler de bu hava limanından faydalanmaktadırlar. Bunlara örnek verecek olursak Mersin ve Mersin’in ilçesi Tarsus’u verebiliriz. Bu Hava limanından gerçekleşen yoğun hava trafiğinin büyük bir bölümünü Adana İstanbul uçak bileti kaplamaktadır.

Ülkemizin en önem hava limanlarından birisi olan Adana Şakir Paşa hava limanı aynı zamanda civar bölgeninde en çok yolcusu olan hava limanı olarak ta göze çarpmaktadır. Hava limanı 4530 metre kare iç hat 5825 dış hat olmak üzere toplam 2.105.510 metre kare alana kurulmuştur. Yolcu taşıma kapasitesi sıralamasında Türkiye 6. lığı bu hava limanına aittir. Ayrıca hava limanı kompozit bir adet piste sahiptir. Bazı uluslar arası derecelendirme kuruluşlarına göre CAT I kategorisinde değerlendirilmektedir.

 

Diğer şehirlerin uçuş bilgilerine göz atmak için Şehir Uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz.